Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Brawo Oskar! Pierwsza wygrana partia na MP


Mistrzostwa Polski do lat 10 w szachach na półmetku. Poronin był dziś szczęśliwy dla naszego reprezentanta – Oskar Dixa wygrał swoją pierwszą partię na tym turnieju. Reprezentant KTS-W Kalisz wygrał z Miłoszem Pawłowskim (UKS Mat Zabrze-Grzybowice) i ma 2 punkty z 5 partii. Jutro kolejny “ELOwiec” – Rafał Jobda (Porto Balbo Bielsko-Biała).

 • Strona MP 10 – Poronin 2012
 • Grupa Chłopców (gra Oskar Dixa)
 • Grupa Dziewczynek

  Na turnieju jest też grupa reprezentantów Wielkopolski. Najwyżej z chłopców plasuje się Mikołaj Nowak (Polan Poznań), wśród dziewczynek Marta Tomczak (Wieniawa Leszno – na zdjęciu z prawej strony).

  Zawodnicy z Wielkopolski:
  Marta Tomczak (MMKS Wieniawa Leszno) 3,5/5
  Aleksandra Kubiak (MKS Wicher Zbąszyń) 2/5
  Florentyna Piotrowska (UMKS Na Pięterku Poznań) 1,5/5
  Gabriela Pieczewska (OTSz Ostrów Wlkp.) 1/5

  Mikołaj Nowak (UKS Polan Poznań) 3/5
  Jacek Miętkiewicz (UKS Smecz Konin) 2,5/5
  Dixa Oskar (KTS-W Kalisz) 2/5

 • Maciej Sroczyński
  Marzec 6, 2012, 13:45

  Dodaj komentarz

  Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

  Nasi partnerzy