Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

DGCS Open 2017

DGCS Open - IX Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców rozegrane zostaną 22 września w Jesionowym Dworze (Pałac Gutów). Zapraszamy!

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka 2016! "Pierwszy krok do szachowego mistrzostwa"

Zawiera 702 zadania, których celem jest zamatowanie króla w jednym ruchu. Zbiór zadań ma wspomóc proces rozwoju początkujących szachistów. Przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy znają już podstawowe zasady, a chcą osiągać coraz to lepsze wyniki na turniejach szachowych. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie, które zrzesza około 100 osób. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Brawo Szymon! zarobione +231 ELO na Mistrzostwach Europy w Mińsku

mistrzostwa_europy_mińsk Znakomicie spisał się Szymon Skurniak na zakończonych w ten weekend Mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych. Zawody odbyły się w stolicy Białorusi – Mińsku. W szachach błyskawicznych zajął 329 miejsce wśród 607 szachistów. W szachach szybkich uplasował się na 441 pozycji na 759 sklasyfikowanych zawodników. W obu turniejach Szymon był znacznie wyżej niż na liście startowej. Warty odnotowania jest fakt przyrostu rankingowego, aż 231 punktów ELO w obu turniejach (188 blitz i 43 rapid). Zawodnik KTS Kalisz rywalizował z szachistami z: Białorusi, Rosji, Ukrainy, Węgier, Estonii, Izraela oraz Litwy. Gratulujemy!

Medalistami mistrzostw Europy zostali: Ivan Popov (Rosja), Hrant Melkumyan (Armenia) i Vadim Razim (Ukraina) w szachach szybkich oraz Rauf Mamedov (Azerbejdżan), Boris Savchenko (Rosja) i Alexander Riazantsev (Rosja).

Maciej Sroczyński
Grudzień 20, 2015, 16:51

Dodaj komentarz


× jeden = 4

Nasi partnerzy