PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Brązowy medal mistrzostw Polski dla SP 17 Kalisz!

sp17kalisz_szachy

„Siedemnastka” Kalisz znowu na podium Drużynowych Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w szachach. O medalu zadecydowała ostatnia runda, a nawet ostatnia partia mistrzostw…

Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w szachach rozgrywane były na dystansie 11 rund. Zawody odbyły się w Pokrzywnej k.Opola i trwały trzy dni. SP 17 Kalisz miała 7 numer startowy, ale należała do faworytów turnieju, bowiem w 2016 roku wywalczyli srebrny medal. W drużynie SP 17 Kalisz zagrali szachiści Kadry Juniora Klubu Szachowego KTS Kalisz: Tymon Ochędzan, Weronika Wawrzyniak, Karol Wawrzyniak oraz Ewa Barwińska.

Bardzo dobry w wykonaniu naszych zawodników był drugi dzień zawodów, w którym pokonali drużynę SP 5 Skierniewice (złoci medaliści z 2016 i 2017 roku), a także rozprawili się z wysoko notowanymi zespołami SP 18 Koszalin i SP 2 Rybnik.

Największe emocje były jednak trzeciego dnia. W 10 rundzie powinniśmy wygrać z SP 71 Wrocław, skończyło się tylko remisem 2-2. W ostatniej 11 rundzie kaliscy szachiści ponownie trafili na Szkołę Podstawową z Wrocławia, tym razem nr 50. Jak się okazało po rundzie, remis lub wygrana w tym meczu dawał nam srebro, porażka 1,5-2,5 brąz, porażka 1-3 lub wyżej spychała nas z podium. Mecz rozpoczął się bardzo niekorzystnie, przy stanie 0,5-2,5 została w grze tylko jedna partia Tymona Ochędzana na pierwszej szachownicy. W niezwykle emocjonującej końcówce, na ostatnich sekundach, kaliszanin wygrał i mimo porażki w całym meczu (1,5-2,5) utrzymaliśmy się na podium.

Ogromne gratulacje dla całej drużyny! Kapitanem SP 17 Kalisz był Robert Ochędzan. Opiekę nad dziećmi sprawowali Monika Bartkowska (SP 17 Kalisz) oraz rodzice zawodników.

Tymon_Ochedzan
Tymon Ochędzan

Weronika_Wawrzyniak
Weronika Wawrzyniak

KarolWawrzyniak
Karol Wawrzyniak

Ewa Barwińska
Ewa Barwińska

Autorem zdjęć jest Jacek Wawrzyniak.

 

Maciej Sroczyński
Czerwiec 1, 2017, 09:12

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy