Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Kaliscy szachiści w aMazing TV – powtórki programu

Tagi:


Dziś w kaliskim studio telewizji aMazing wzięliśmy udział w programie na żywo “po prostu aMazing”. Wystąpili nasi młodzi szachiści KTS-W Kalisz : 9 latkowie Weronika Wawrzyniak i Szymon Skurniak. Wypowiadali się również: Magdalena Kołodziejska-Skurniak oraz Maciej Sroczyński. Dla wszystkich nas było to ciekawe przeżycie. Doświadczyłem również pierwszego w życiu makijażu ;). Dzieci mogły po programie zobaczyć jak wyglądają pomieszczenie telewizyjne oraz kto i w jaki sposób realizuje nagranie.

Zachęcamy do oglądania w wyznaczonym czasie powtórki programu:

Maciej Sroczyński
Czerwiec 5, 2013, 11:47

2 odpowiedzi na „“Kaliscy szachiści w aMazing TV – powtórki programu””

  1. Oglądałem na żywo. Za mało informacji za krótko byliście na antenie. I tak jak przypuszczałem prowadzący nie wiedzieli o co pytać. Mam wrażenie że telewidz nie związany z szachami niewiele się dowiedział, poza tym że warto grać w szachy. Zabrakło informacji choćby o naszym klubie, ilu zawodników w Kaliszu zajmuje się tym sportem,coś o turniejach itp. Ale dobre i to pozdrawiam.

  2. DJ z Ostrołęki pisze:

    Jak zawsze wspaniała Pani Magdalena …pozdrowienia od pamiętającego przyjaciela z Ostrołęki…Odkąd pamiętam wspaniała życzę powodzenia synowi i Tobie Madziu

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy