PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

CALISIA 2012 – świetna forma Filipa Janiszewskiego

Rewelacyjną formą błysnął 12 letni Filip Janiszewski (KTS-W Kalisz – fot. z lewej) na zakończonym w niedzielę Ogólnopolskim Turnieju Szachowym CALISIA 2012. Wygrał on najmocniejszą grupę A z wynikiem 6/7. Ranking uzyskany też budzi respekt, bowiem wyniósł równe 2000. Bardzo dobry prognostyk, przed zbliżającymi się Mistrzostwami Wielkopolski w Żerkowie, gdzie Filip zagra w starszej grupie C15.

Drugie miejsce w grupie A wywalczył Maciej Chmielarz (OTSz Ostrów Wlkp.), a trzeci był Patryk Ziąbek (KTS-W Kalisz). Najlepszą dziewczyną Joanna Dixa (KTS-W Kalisz).

Wiele radości dostarczyli nam również zawodnicy grający w grupie B. Uzyskano, aż cztery normy na III kategorie szachowe. Udało się to zwycięzcy grupy B  – Aleksandrowi Kuś (Lech WSUS Poznań, fot. z prawej) oraz naszym zawodnikom KTS-W Kalisz – 9 letniemu Dorianowi Grala, 7 letniemu ! – Filipowi Rosińskiemu oraz 9 letniej Oli Kubasik. Drugie miejsce w turnieju zdobyła Bogumiła Walkowiak (AZS Politechnika Poznańska Pocztowiec Poznań). Wielkie gratulacje!

Najmłodszymi zawodnikami turnieju byli Weronika (8 lat)  i Karol Wawrzyniakowie (6 lat).

Nad całością imprezy czuwali Prezes KTS-W Kalisz – Adam Wojcieszak . Turniej był bardzo dobrym sprawdzianem przed Żerkowem. Trzymamy kciuki za dobry występ naszych 32 zawodników w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów, które rozpoczną się już w najbliższą sobotę.

Maciej Sroczyński
Czerwiec 11, 2012, 23:22

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy