PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Calisia 2013 – dzień 1


42 zawodników wystartowało w XV Ogólnopolskim Turnieju Szachowym Calisia 2013. Zawody podzielone są na dwie grupy: A (ranking 1600 oraz ELO) oraz B (zawodnicy 1000-1400). Turniej otworzył Prezes KTS-W Kalisz – Adam Wojcieszak. Na rozpoczęciu był również obecny Mieczysław Marciniak – zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki w Kaliszu.

Rozegrano wiele interesujących partii. W prawdziwie romantycznym i pięknym stylu (z poświeceniem hetmana) Tomasz Bażant zamatował  Szymona Skurniaka. Niespodzianką pierwszego dnia było zwycięstwo Oskara Dixa nad Maciejem Adamczewskim. 5 runda rozgrywana będzie 9 czerwca o godzinie 10:00.

Maciej Sroczyński
Czerwiec 8, 2013, 14:09

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy