PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Calisia 2017 – wyłoniono Mistrzów Kalisza Juniorów w szachach klasycznych


W dniach 3-4 czerwca w klubie szachowym KTS Kalisz rozegrano XIX Ogólnopolski Turniej Szachowy Calisia 2017, które były jednocześnie Mistrzostwami Kalisza w szachach klasycznych. Organizatorem zawodów było Kaliskie Towarzystwo Szachowe.  Atrakcyjne nagrody oraz puchary były możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2017 rok. Najlepszymi okazali się …

 

Tempo umożliwiało podwyższenie swoich kategorii szachowych. Udało się to Krzysztofowi Szymczakowi (OTSz Ostrów Wlkp.) oraz Leonowi Jakubkowi (KTS Kalisz).

Grupa 1000-1400

* dziewczynki

1. Zuzanna Solarek (KTS Kalisz)

2. Julia Skurniak (KTS Kalisz)

3. Zofia Filar (KTS Kalisz)

 

* chłopcy

1. Krzysztof Szymczak (OTSz Ostrów Wlkp.)

2. Michał Jędraszek (KTS Kalisz)

3. Mieszko Krzeszewski (KTS Kalisz)

 

Grupa 1600 oraz więcej

* dziewczynki

1. Aleksandra Kubasik (KTS Kalisz)

2. Weronika Wawrzyniak (KTS Kalisz)

3. Ewa Barwińska (KTS Kalisz)

 

* chłopcy

1. Szymon Skurniak (KTS Kalisz)

2. Paweł Jędraszek (KTS Kalisz)

3. Noe Rosenfeld (MKS Wicher Zbąszyń)

 

Weronika Wawrzyniak, Ewa Barwińska, Szymon Skurniak oraz Paweł Jędraszek to członkowie Kaliskiej Kadry Juniora klubu szachowego KTS Kalisz.

DSC07019 DSC07054

DSC07071 DSC07088 DSC07095 DSC07105 DSC07109

ola_kubasik k_szymczak

A

 

 

Maciej Sroczyński
Czerwiec 4, 2017, 17:06

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy