PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Ceremonia Otwarcia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży


dorota_idzi
W dniu dzisiejszym byliśmy na oficjalnej ceremonii rozpoczęcia Ogólnopolskiej Olimpiady Sportów Umysłowych. Ceremonia odbyła się w Suwalskim Ośrodku Kultury, do którego przybyło wielu znakomitych gości. W olimpiadzie startuje blisko 400 zawodników w trzech dyscyplinach: szachach, warcabach i brydżu sportowym.

Udało nam się sfotografować z najważniejszą osobą ceremonii otwarcia. Dorota Idzi, nie była wcale przypadkowym VIPem na Olimpiadzie Młodzieży. Kiedyś znakomita pięcioboistka, olimpijka, multimedalistka Mistrzostw Polski i Europy, aktualnie honorowy prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet oraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Organizatorzy przygotowali też znakomity występ artystyczny. Mogliśmy obserwować Monikę Bogdanowicz uczestniczkę programu Mali Giganci. Mi osobiście najbardziej przypadł do gustu występ taneczny zespołu Dotyk.

W dalszej części newsa nagrania z ceremonii rozpoczęcia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Maciej Sroczyński
Kwiecień 8, 2015, 22:51

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy