Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

DGCS Open 2017

DGCS Open - IX Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców rozegrane zostaną 22 września w Jesionowym Dworze (Pałac Gutów). Zapraszamy!

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka 2016! "Pierwszy krok do szachowego mistrzostwa"

Zawiera 702 zadania, których celem jest zamatowanie króla w jednym ruchu. Zbiór zadań ma wspomóc proces rozwoju początkujących szachistów. Przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy znają już podstawowe zasady, a chcą osiągać coraz to lepsze wyniki na turniejach szachowych. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie, które zrzesza około 100 osób. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Ciekawe wydarzenia szachowe na zamku w Kórniku

kornik2

27 sierpnia w na zamku w wielkopolskim Kórniku planowane są bardzo ciekawe wydarzenia szachowe …

Zdjęcie pochodzi ze strony http://zamki.res.pl/kornik.htm, tam też można przeczytać więcej informacji historycznych dotyczących zamku.

————————————————-

Z A P R O S Z E N I E

Stowarzyszenie Teatralne Legion
zaprasza na przedstawienie plenerowe
„Szachy” Jana Kochanowskiego
Kórnik Podzamcze, 27 sierpnia 2016, godz. 17.00
WSTĘP WOLNY
TURNIEJ KRÓLEWICZÓW O RĘKĘ KRÓLEWNY

————————————————-

27 SIERPNIA 2016

  • Przedstawienie plenerowe „Szachy” Jana Kochanowskiego Podzamcze, godz. 17.00

Stowarzyszenie Teatralne LEGION

  • Wystawa szachowa z kolekcji Heydebranda Klaudynówka, godz. 14.00 – 19.00

Biblioteka Kórnicka PAN

  • Turniej Szachowy „Złote Pióro Jana Kochanowskiego” o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik OAZA Kórnik, Krasickiego 1, godz. 19.00

MUKS Wieża Kórnicka

WSTĘP WOLNY

Maciej Sroczyński
Sierpień 15, 2016, 18:24

Dodaj komentarz


4 − dwa =

Nasi partnerzy