Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

DGCS Open 2017

DGCS Open - IX Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców rozegrane zostaną 22 września w Jesionowym Dworze (Pałac Gutów). Zapraszamy!

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka 2016! "Pierwszy krok do szachowego mistrzostwa"

Zawiera 702 zadania, których celem jest zamatowanie króla w jednym ruchu. Zbiór zadań ma wspomóc proces rozwoju początkujących szachistów. Przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy znają już podstawowe zasady, a chcą osiągać coraz to lepsze wyniki na turniejach szachowych. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie, które zrzesza około 100 osób. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Ciekawostka z Hiszpanii. Partia szachowa przy użyciu … traktorów

szachy_traktory

W hiszpańskiej wiosce Hinosa doszło to nietypowego pojedynku szachowego. Na przeciwko siebie stanęły traktory i maszyny rolnicze. Maszyny odwzorowywały ruchu figur szachowych, które wykonywane były na zwykłej szachownicy. Komunikowano się za pomocą krótkofalówek. Bardzo ciekawy pomysł na promocje …

Organizatorzy szachowej rozgrywki mają nadzieję, że pomoże ona w stworzeniu na wsi nowych miejsc pracy i zachęci młodych ludzi do zamieszkania na prowincji. – Dzięki tej imprezie Hajnojosa wyróżni się na mapie świata – powiedział organizator Carlos Malo. Dodał, że choć niektórzy nazwali jego pomysł szalonym, dostarczył on mnóstwo radości graczom.

Jest to już druga taka impreza w tym mieście. Widowisko obejrzały około 3 tysiące osób.

Maciej Sroczyński
Sierpień 22, 2016, 09:33

Dodaj komentarz


4 × = cztery

Nasi partnerzy