PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Ciekawy wywiad z Dariuszem Świerczem

Tagi:

Dariusz  Świercz (KSz Polonia Wrocław) – największa nadzieja polskich szachów. najmłodszy Polak z tytułem arcymistrza (tytuł zdobyty kiedy miał 14 lat, 7 miesięcy i 29 dni). W wieku 17 lat zdobył tytuł Mistrza Świata do lat 20 (Madras 2011). W niedawno zakończonych Mistrzostwach Światach do lat 18 w Mariborze, ponownie potwierdził klasę i wygrał swoją grupę. Mimo swojego młodego wieku przebojem zagrał jako reprezentant Polski na Olimpiadzie Szachowej w Stambule. Ostatnio udzielił ciekawego wywiadu serwisowi naTemat:

Od lat obserwuję Darka i muszę przyznać, że może stanowić wzór do naśladowania dla wszystkich młodych szachistów. Skromny chłopak, który swoim ogromnym wysiłkiem i pracą doszedł do arcymistrzowskich wyników. Pozostaje pogratulować!

W wywiadzie poruszone są dwa szachowe mity. Szachista nie potrzebuje kondycji. Każdy zawodnik, który rozegrał 7-dniowy turniej szachowy z wielogodzinnymi rundami powie co innego. 6 godzinne rundy, a takie najdłużej grałem, to ciągłe napięcie i nieustanne liczenie wariantów. Wszystko to powoduje, że trzeba mieć właśnie niezłą kondycje zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

Właśnie, presja. Tu nawiązanie do drugiego mitu. Z wywiadu podobał mi się ten tekst:

W niedawnym wywiadzie dla naTemat Kuba Rzeźniczak, piłkarz Legii Warszawa powiedział: „Jeżeli ktoś ma problem z wytrzymywaniem presji, to zawsze może grać w szachy„. W komentarzach zawrzało. Oto fragment jednego z nich, autorstwa chessbrains.pl: „Jest takie powiedzenie: jak nie masz nic do powiedzenia, to nie mów nic. I to jest dedykacja od tysięcy polskich szachistów dla Pana Rzeźniczaka”.

zdjęcie źródło: bosko.pl

Maciej Sroczyński
Listopad 28, 2012, 21:06

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy