PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Czasopismo Polskiego Związku Szachowego Mat 3/2015 już w sprzedaży


czasopismo_mat Kolejny numer czasopisma Mat Polskiego Związku Szachowego jest już do kupienia w Empiku. Znajdziecie tam wiele ciekawych partii, wywiadów oraz relacji z turniejów szachowych. We wcześniejszych numerach opisywałem „10 zasad dobrego uczestnictwa w turnieju szachowym” oraz „10 zasad dobrego organizatora”, tym razem zabrałem się za „10 zasad wzorowego sędziego”.

Zachęcam do zakupu prenumeraty MATa oraz wchodzenia na facebookowy profil MATa. Informacje w kwestii prenumeraty udziela Michał Bartel (m.bartel@pzszach.org.pl).

W dalszej części newsa opis redaktora prowadzącego Pawła Dudzińskiego, co znajduje się w najnowszym numerze Mata …

Szanowni Czytelnicy!

Ostatnie tygodnie stanowiły nie lada gratkę dla szachistów i kibiców szachowych w Polsce. W Poznaniu toczyły się rozgrywki o tytuł mistrza i mistrzyni kraju. Nieco wcześniej, w Jerozolimie, Mateusz Bartel wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy. Relacje z tych dwóch imprez zdominowały kolejny tegoroczny numer „Mata”. Autorami sprawozdań są główni bohaterowie niniejszych wydarzeń – zdobywca trzeciego miejsca w Mistrzostwach Polski, arcymistrz Jacek Tomczak oraz Mateusz Bartel.
W dziale publicystycznym znalazło się miejsce na następny artykuł Macieja Sroczyńskiego z cyklu „10 zasad…”, kreujący teraz idealną postać sędziego szachowego oraz krótki, aczkolwiek treściwy tekst pióra Stanisława Zawadzkiego, dotyczący postaci Alana Turinga.
Jak w każdym numerze naszego czasopisma, Czytelnicy mogą liczyć na interesujący wywiad. Tym razem rozmawialiśmy z samym prezesem PZSzach, Tomaszem Delegą. Z uwagi jednak na szerokie spektrum poruszanych przez nas wątków, byliśmy zmuszeni podzielić ten wywiad na części. Jego dokończenie ukaże się w następnym numerze „Mata”.
W dziale przeznaczonym dla młodych adeptów gry królewskiej wprowadziliśmy zadania – maty w jednym posunięciu. Należy się spodziewać, iż będziemy prezentować coraz więcej tego typu materiałów szkoleniowych, kierowanych w znacznej mierze do najmłodszych uczestników programu „Edukacja przez Szachy w Szkole”.
W „Szkole Mata” odnajdzie Czytelnik nasze stałe działy, a także m.in. drugą część „Diamentów na drodze” arcymistrza Michała Krasenkowa. O zawiłościach gry debiutowej opowie z kolei mistrz międzynarodowy Daniel Sadzikowski. Daniel zaprezentował partię Mateusza Bartla, rozegraną w Bundeslidze w romantycznym stylu z Viktorem Lázničką. Zwycięstwo to miało miejsce tuż po bardzo udanych dla Mateusza Mistrzostwach Europy, na których również grał on w niezwykle widowiskowy sposób.
Zapraszamy także do zapoznania się z galeriami z Mistrzostw Polski na wewnętrznych stronach okładki; drugą z galerii należy potraktować z przymrużeniem oka, ma ona bowiem – po raz pierwszy w „Macie” – charakter ściśle satyryczny.
Cieszymy się, że publikowane przez nas artykuły i wywiady wywołują oddźwięk oraz dyskusje w środowisku szachowym i mamy nadzieję, że w dalszym ciągu będziemy spełniać Państwa oczekiwania.
Tradycyjnie zachęcamy do prenumeraty i do rekomendowania naszego czasopisma pośród swych znajomych szachistów i miłośników gry królewskiej. Bez Państwa nie miałoby ono racji bytu…

Z szachowym pozdrowieniem!
Redaktor prowadzący Paweł Dudziński

Maciej Sroczyński
Maj 6, 2015, 09:20

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy