PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Czasopismo MAT 7/2015 – nowy numer!


2015-07 W najnowszym numerze MAT, moja relacja z DGCS OPEN – VII Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców. Co jeszcze znajdziecie najnowszym numerze? Przeczytajcie zapowiedź Pawła Dudzińskiego

Szanowni Czytelnicy!

W Pucharze Świata w azerbejdżańskim Baku walczono o dwie przepustki do Turnieju Kandydatów (i wysokie nagrody finansowe!), dzięki czemu wzięła w nim udział światowa czołówka arcymistrzów. Z Polaków najdalej, bo do 4. rundy, dotarł nasz eksportowy as – Radosław Wojtaszek. Mateusz Bartel i Robert Kempiński zakończyli swój udział na 1. rundzie.
Na Mistrzostwach Świata do lat 20 liczyliśmy na udany start Jana-Krzysztofa Dudy, który potwierdził wyborną formę prezentowaną w ostatnich miesiącach, a niejako przy okazji zyskał trochę punktów do swego rankingu i po raz pierwszy wszedł do czołowej setki listy Elo. Nie ma się co zatem przejmować, iż do złota zabrakło tak niewiele… Ważne, że Duda idzie (a nawet biegnie) do przodu! Z niecierpliwością czekam, aż jako kolejny polski arcymistrz, po Michale Krasenkowie i Radosławie Wojtaszku, przekroczy magiczną barierę „2700”. Pytanie tylko, czy w jego przypadku zasadne są jeszcze występy w kategoriach młodzieżowych? Wszakże juniorzy plasujący się w rankingu wyżej niż Duda odpuścili tegoroczny championat.
W „Szachach w szkole” prezentujemy artykuły: sędziego i działacza Leszka Zegi z Białegostoku, Kacpra Drozdowskiego – o „Szachach w szkole” w USA, oraz wyniki badań zespołu pod kierunkiem znanego psychologa szachowego dr. Jana Przewoźnika (vide okładka!) i dr. Roberta Porzaka. Sprawdzali oni, w jakim stopniu umiejętności zdobyte przez uczniów przekładają się na myślenie podczas partii czy treningu.
W „Szkole Mata” zamieściliśmy opracowania arcymistrzów: Mateusza Bartla – analizę głośnego już wariantu z partii Radosława Wojtaszka przeciwko Davidowi Navarze, Jacka Tomczaka – piszącego o paradoksalnych powrotach hetmana, Aleksandra Miśty – rubrykę mistrzów świata w solvingu, a także mistrza międzynarodowego Daniela Sadzikowskiego, omawiającego zawiłości gry w debiucie. Całość działu uzupełniają tradycyjne kombinacje, wybrane i skomentowane przez Adama Bukojemskiego.
Polecam również artykuł o szachoboksie – kuriozalnej dyscyplinie sportu, zdobywającej kolejne rzesze fanów. W numerze znalazły się ponadto m.in. relacje z krajowych oraz zagranicznych turniejów, w których sukcesy odnosili reprezentanci Polski.
Z nowości w naszym czasopiśmie – zamieszczamy plakat szachowy. Powinien on zawisnąć u każdego fana gry królewskiej.

Z szachowym pozdrowieniem!
Redaktor prowadzący Paweł Dudziński

Maciej Sroczyński
Październik 29, 2015, 19:26

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy