PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Czasopismo szachowe MAT – styczeń 2015

Od numeru 1/2015 w każdym wydaniu czasopisma „Mat”, wydawanego przez Polski Związek Szachowy, planuje się zamieszczać część poświęconą szachom w szkole. Prezentowane będą m.in.: materiały dydaktyczne dla nauczycieli, sprawozdania z turniejów szkół, zagadki i zadania szachowe dla uczniów. Oprócz tego w piśmie „Mat” przedstawiane są sylwetki współczesnych mistrzów i arcymistrzów, analizy partii szachowych w wykonaniu czołowych polskich szachistów, wydarzenia szachowe z kraju i ze świata, kąciki amatorskie, listy czytelników, a także korespondencję z różnych polskich miejscowości.
Koszt prenumeraty rocznej to 70 zł (8 numerów), a półrocznej 35 zł (4 numery). W prezencie otrzymuje się również książkę do nauki dla dzieci autorstwa Magdaleny Zielińskiej. „Mat” dostępny jest w sieci „Empik”, a pojedyncze egzemplarze lub prenumeratę można zamawiać też bezpośrednio u Specjalisty ds. Organizacyjnych PZSzach Michała Bartla: m.bartel@pzszach.org.pl.

———————–

W styczniowym numerze ukaże się również artykuł Macieja Sroczyńskiego – „10 zasad dobrego uczestnictwa w turnieju szachowym”.

Maciej Sroczyński
Luty 3, 2015, 20:13

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy