Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

CZTERY PORY ROKU z szachami 2017 – ceremonia zakończenia

dav

Podsumowaliśmy cykl turniejów CZTERY PORY ROKU z szachami 2017. We wszystkich turniejach zagrało 84 zawodników, w dwóch grupach do lat 9 i 14. Organizatorem zawodów był klub szachowy KTS Kalisz oraz SP nr 2 Kalisz.

Piękne puchary dla najlepszych trzech zawodników z każdej grupy zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Kaliszu.

Podziękowania dla Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Kaliszu za udostępnienie sali na turnieje ZIMA, WIOSNA, LATO, JESIEŃ.
Podziękowanie dla Rady Osiedle Majków w Kaliszu za ufundowanie medali i dyplomów dla uczestników cyklu turniejów.

 

Grupa do lat 9 dziewczynki

1. Jagoda Świderska (UKS Kościelec)
2. Emilia Jeziorska (KTS Kalisz)
3. Oliwia Jarczewska (KTS kalisz)

Grupa do lat 9 chłopcy

1. Igor Steckiewicz (UKS Kościelec)
2. Maciej Anastaziak (UKS Kościelec)
3. Filip Ochędzan (KTS Kalisz)

Grupa do lat 14 dziewczynki

1. Wiktoria Ziółkowska (UKS Kościelec)
2. Julia Skurniak (KTS Kalisz)
3. Oliwia Michaś (Szkoła szachowa SzachMistrz)

Grupa do lat 14 chłopcy

1. Jakub Kaczała (KTS Kalisz)
2. Krzysztof Szymczak (OTSz Ostrów Wlkp.)
3. Michał Jędraszek (KTS Kalisz)

Maciej Sroczyński
Listopad 12, 2017, 21:22

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy