Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

CZTERY PORY ROKU z szachami – III turniej LATO

SAMSUNG

W trzecim turnieju z cyklu CZTERY PORY ROKU z szachami LATO wystartowało 63 zawodników…

Turniej LATO był zaplanowany na miesiąc wrzesień, jednak z uwagi na dublujące się terminy zawodów szachowych został przeniesiony na 8 października. Turniej został przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kaliszu. Organizatorem zawodów było Kaliskie Towarzystwo Szachowe.

Zawodnicy zagrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. W grupie do lat 9 wystartowało 39 zawodników, w grupie do lat 14 – 23 graczy. Najlepszymi okazali się:

SAMSUNG

Grupa do lat 9 – chłopcy
1. Maciej Kozłowski (KTS Kalisz)
2. Michał Jędraszek (KTS Kalisz)
3 Oliwier Janaszak (UKS Smecz Konin)
4. Leon Jakubek (KTS Kalisz)
5. Jakub Wasiak (KTS Kalisz)
6. Marcin Pyrek (Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz)

SAMSUNG

Grupa do lat 9 – dziewczynki
1. Zuzanna Solarek (KTS Kalisz)
2. Julia Skurniak (KTS Kalisz)
3. Zofia Filar (KTS Kalisz)
4. Oliwia Michaś (Szkoła szachowa SzachMistrz)
5. Kornelia Konopska (Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz)
6. Lena Boczek (KTS Kalisz)

SAMSUNG

Grupa do lat 14 – chłopcy
1. Michał Wegner (KTS Kalisz)
2. Jakub Kaczała (KTS Kalisz)
3 Dawid Lamek (OTSz Ostrów Wlkp.)
4. Mieszko Krzeszewski (KTS Kalisz)
5. Krzysztof Piec (OTSz Ostrów Wlkp.)
6. Tomasz Drobniewski (KTS Kalisz)

SAMSUNG

Grupa do lat 14 – dziewczynki
1. Weronika Dudzińska (OTSz Ostrów Wlkp.)
2. Aleksandra Margiela (SP 2 Kalisz)
3. Weronika Taterka (SP 2 Kalisz)
4. Martyna Mądroszek (SP 2 Kalisz)
5. Julia Przecherka (SP 2 Kalisz)
6. Agata Musiał (SP 2 Kalisz)

Podziękowanie za organizacje zawodów dla zarządu KTS Kalisz: Magdalena Kołodziejska- Skurniak, Adama Wojcieszaka i Beaty Piekielnej. Zawody ze strony SP 2 Kalisz koordynował Ireneusz Pilas. Turniej sędziowali Malwina Sroczyńska i Maciej Sroczyński.

Zapraszamy na czwarty i ostatni turniej z cyklu CZTERY PORY ROKU z szachami – JESIEŃ, który zostanie rozegrany 29 października.

Maciej Sroczyński
Październik 8, 2016, 15:34

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy