PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

CZTERY PORY ROKU z SZACHAMI – turniej WIOSNA wyniki końcowe


SAM_0351

39 szachistów wzięło udział w drugim turnieju WIOSNA z cyklu CZTERY PORY ROKU z szachami. Organizatorem zawodów był klub szachowy KTS Kalisz oraz SP 2 Kalisz im. Jana Pawła II w Kaliszu. Turniej otworzyła Małgorzata Trzęsowska Przewodnicząca Zarządu Osiedla Majków. Ostatnie dwa turnieje z cyklu LATO i JESIEŃ zostaną rozegrane po wakacjach.

Najlepszymi okazali się…

SAM_0378

Dziewczynki do lat 9

1. Jagoda Świderska (UKS Kościelec)
2. Emilia Jeziorska (KTS Kalisz)
3. Zofia Filar (KTS Kalisz)
4. Gabriela Zawadzka (SP 15 Kalisz)
5. Kornelia Bryja (Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz )
6. Oliwia Jarczewska (KTS Kalisz)

SAM_0385

Chłopcy do lat 9

1. Igor Steckiewicz (UKS Kościelec)
2. Maciej Anastaziak (UKS Kościelec)
3. Przemysław Chucki (SP 17 Kalisz)
4. Seweryn Kwiatkowski (UKS Kościelec)
5. Marcin Pyrek (Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz)
6. Grzegorz Łuczak (Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz)

SAM_0401

Dziewczęta do lat 14

1. Zuzanna Solarek (KTS Kalisz)
2. Wiktoria Ziółkowska (UKS Kościelec)
3. Julia Skurniak (KTS Kalisz)
4. Aleksandra Margiela (SP 2 Kalisz)

SAM_0407

Chłopcy do lat 14

1. Michał Jędraszek (KTS Kalisz)
2. Jakub Kaczała (KTS Kalisz)
3. Nikolas Ślusarski (UKS Kościelec)
4. Krzysztof Szymczak (OTSz Ostrów Wlkp.)
5. Maciej Kozłowski (KTS Kalisz)
6. Tomasz Drobniewski (KTS Kalisz)

SAM_0341 SAM_0348

SAM_0324

Turniej zorganizowali członkowie zarządu KTS Kalisz: Magdalena Kołodziejska-Skurniak oraz Adam Wojcieszak. Zawody ze strony SP 2 Kalisz koordynował Ireneusz Pilas. Sędzią głównym turnieju WIOSNA była Malwina Sroczyńska.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Dodatkowo PTTK w Kaliszu przekazał dla każdego uczestnika opaski odblaskowe.

 

 

Maciej Sroczyński
Kwiecień 8, 2017, 13:54

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy