PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Cztery Pory Roku z szachami. W turnieju ZIMA zagrało 71 zawodników

sala

Bardzo liczną obsadę miał pierwszy turniej z cyklu CZTERY PORY ROKU z SZACHAMI. W edycji ZIMA zagrało 48 szachistów do lat dziewięciu i 23 zawodników do lat czternastu …

 

Turniej ZIMA rozpoczął cykl zawodów szachowych dla dzieci i młodzieży do lat 9 i 14, których ranking nie przekracza 1400. Zagrali szachiści z Sieradza, Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza. Organizatorem zawodów było Kaliskie Towarzystwo Szachowe oraz SP 2 Kalisz. Zawody sędziowali Malwina Sroczyńska i Maciej Sroczyński ze Szkoły szachowej SzachMistrz.

 

 

W zawodach z maksymalną liczbą punktów zwyciężyli: Michał Jędraszek  (do lat 9) i Michał Wegner (do lat 12) – oboje zawodnicy  KTS Kalisz. W klasyfikacji dziewcząt najlepsze były Zuzanna Solarek (KTS Kalisz) – do lat 9 i Weronika Taterka  (SP 2 Kalisz) do lat 12 . Czołówka klasyfikacji chłopców i dziewcząt:

Dziewczynki do lat 9

1. Zuzanna Solarek (KTS Kalisz)

2. Julia Skurniak (KTS Kalisz)

3. Wiktoria Dudzińska (OTSz Ostrów Wlkp.)

4. Zofia Filar (KTS Kalisz)

5. Weronika Dudzińska (OTSz Ostrów Wlkp.)

6. Anna Walkowiak (Szkoła szachowa SzachMistrz)

 

Chłopcy do lat 9

1. Michał Jędraszek (KTS Kalisz)

2. Jakub Wasiak (KTS Kalisz)

3. Maciej Kozłowski (KTS Kalisz)

4. Patryk Makowski (KTS Kalisz)

5. Jan Pacyna (Szkoła szachowa SzachMistrz)

6. Leon Jakubek (Szkoła szachowa SzachMistrz)

 

Dziewczynki do lat 14

1. Weronika Taterka (SP 2 Kalisz)

2. Aleksandra Margiela (SP 2 Kalisz)

3. Julia Przecherka (SP 2 Kalisz)

4. Marta Gadzinowska (SP 2 Kalisz)

5. Wiktoria Talbierz (SP 2 Kalisz)

6. Martyna Mądroszek (SP 2 Kalisz)

 

Chłopcy do lat 14

1. Michał Wegner (KTS Kalisz)

2. Mieszko Krzeszewski (KTS Kalisz)

3. Dawid Lamek (OTSz Ostrów Wlkp.)

4. Jakub Kaczała (SP 2 Kalisz)

5. Mateusz Pokrzywa (KTS Kalisz)

6. Tomasz Drobniewski (KTS Kalisz)

 

  • IMG_1506IMG_1512 IMG_1521 IMG_1538
Maciej Sroczyński
Marzec 19, 2016, 15:48

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy