PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Cztery Pory Roku z szachami – zagrało 86 zawodników!


cztery_pory_roku_wiosna

W drugim turnieju z cyklu Cztery Pory Roku z szachami zagrało 86 zawodników z Łodzi, Sieradza, Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza…

Organizatorem zawodów było Kaliskie Towarzystwo Szachowe oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Kaliszu. Każdy z zawodników rozegrał 6 pojedynków, grano systemem szwajcarskim tempem 10 minut na zawodnika. Szachiści rywalizowali w dwóch grupach do lat 9 i 14. W młodszej z grup zwyciężyła Kinga Matuszewska (ŁKS Szach Centrum Łódź), przed Michałem Jędraszkiem i Wiktorem Goździewiczem (SP 2 Kalisz). W starszej grupie najlepszym tak i jak w turnieju ZIMA został Michał Wegner, drugie miejsce Mieszko Krzeszewski (oboje KTS Kalisz), a trzecie Rafał Mańczyk (UKS Dziewiątka Sieradz).

cztery_pory_roku_z_szachami3

cztery_pory_roku_z_szachami1 cztery_pory_roku_z_szachami2

Klasyfikacja chłopców do lat 9

1. Michał Jędraszek (KTS Kalisz)

2. Wiktor Goździewicz (SP 2 Kalisz)

3. Maciej Kozłowski (KTS Kalisz)

4. Wiktor Kołodziej (Szkoła szachowa SzachMistrz)

5. Jan Balcerzyk (SP 2 Kalisz)

6. Leon Jakubek (Szkoła szachowa SzachMistrz)

Klasyfikacja dziewczynek do lat 9

1. Kinga Matuszewska (ŁKS Szach Centrum Łódź)

2. Julia Skurniak (KTS Kalisz)

3. Zuzanna Solarek (KTS Kalisz)

4. Zofia Filar (KTS Kalisz)

5. Oliwia Michaś (Szkoła szachowa SzachMistrz)

6. Lena Boczek (KTS Kalisz)

cztery_pory_roku_z_szachami cztery_pory_roku_z_szachami5

 

Klasyfikacja chłopców do lat 14

1. Michał Wegner (KTS Kalisz)

2. Mieszko Krzeszewski (KTS Kalisz)

3. Rafał Mańczyk (UKS Dziewiątka Sieradz)

4. Jakub Kaczała (SP 2 Kalisz)

5. Dawid Lamek (OTSz Ostrów Wlkp.)

6. Mateusz Pokrzywa (KTS Kalisz)

 

Klasyfikacja dziewcząt do lat 14

1. Weronika Taterka (SP 2 Kalisz)

2. Aleksandra Margiela (SP 2 Kalisz)

3. Julia Przecherka (SP 2 Kalisz)

4. Martyna Mądraszek (SP 2 Kalisz

5. Wiktoria Talbierz (SP 2 Kalisz)

 

Organizacją zawodów zajął się zarząd KTS Kalisz: Magdalena Kołodziejska-Skurniak i Beata Piekielna oraz Ireneusz Pilas (SP 2 Kalisz). Zawody sędziowali Maciej Sroczyński (sędzia główny) i Malwina Sroczyńska (sędzia rundowy).

Maciej Sroczyński
Kwiecień 25, 2016, 13:37

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy