PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Czy śmieszy Cię to?http://www.calisia.pl/potd_files/0000/2739/1_small.jpg?1329983465

Portal Calisia.pl to prężnie rozwijająca się witryna internetowa. Dość regularnie ją odwiedzam. Często podsyłam również informacje do redakcji o naszych sukcesach, które systematycznie są pomijane w publikacji. Ba, nawet szachy na tej witrynie mają swoją zakładkę , w której ostatni news jest z marca … 2011. Nie mamy wpływu na to, co publikują wolne media. Najważniejsze, żeby nie było to ze szkodą dla naszego środowiska.

Miałem jakiś czas temu telefon od portalu czy nie chciałbym się tam zareklamować. Widocznie dobrze zrobiłem, że nie skorzystałem z tej oferty, bo redakcji trochę brak wyczucia dobrego smaku.

Z zażenowaniem odkryłem dziś „rysunek dnia” na tym, że portalu, który przedstawia jakiegoś ludka, z mocno seksistowskim komentarzem. Ani to piękne dzieło, ani to śmieszne. Może nie mam poczucia humoru, a może po prostu wiem więcej na temat szachów niż autorka „arcydzieła”.

Podpisane jest Anekh Linkowska. Jeżeli faktycznie to autor tego „dzieła” to mogę zapewnić, że szachy w Kaliszu mają się bardzo dobrze. Redakcja bardzo często korzysta z informacji prasowej www.kalisz.pl. Dlaczego ta informacja lub ta wiadomość nie znalazła się na łamach portalu pozostanie pewnie bez odpowiedzi.

Przez rok działo się u nas bardzo wiele, a przytoczyłem tylko dwie informacje z przeciągu ostatnich kilku tygodni. Zapraszamy na organizowane przez nas turnieje szachowe, będzie można zobaczyć, co to znaczy popularyzować szachy. Nie potrzebujemy tanich rozbieranych sztuczek, aby przyciągnąć na nasze imprezy rzeszę młodszych i starszych fanów szachów.

Zapewne o tej ważnej informacji (inne źródło) autorka rysunku również nie słyszała.

Obrazek jest kompletnie nietrafiony z czasem, gdyż aktualnie w Warszawie trwa święto szachów, czyli Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Kobiet. Imprezę wsparli zacni sponsorów i patronat honorowy. Sponsorami tytularnymi są firmy Budmiex oraz Enea. Znajdziemy również uznane marki jak: Microsoft, Dr Irena Eris czy Fundacje BRE Banku.

Mistrzostwa Polski są objęte patronatem honorowym Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego, Hanny Gronkiewicz-Waltz – Prezydent Warszawy oraz Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Skoro ufa się bezgranicznie stereotypom to raczej mało prawdopodobne, że dotrze się do wiarygodnych informacji. Czasy się zmieniły, szachy już dawno wyszły zza sportowego zaścianka. Obecnie jest to potężny marketingowy produkt.

Także, rozbierane propozycje raczej naszym reprezentantkom Polski do gustu nie przypadną. Warto zapoznać się z dotychczasowymi osiągnięciami Polek.

Z szachowym pozdrowieniem
Maciej Sroczyński

Maciej Sroczyński
Luty 24, 2012, 20:14

Jedna odpowiedź do “Czy śmieszy Cię to?”

  1. ProudMary napisał(a):

    Proszę wybaczyć impertynencję ale bardzo rozbawił mnie artykuł i pozwolę sobie na małe sprostowanie:

    Obrazki dnia od 2010 są powtarzane bo nie powstają nowe (autorka prac od 2010 roku nie pracuje na portalu) i dlatego niektóre po prostu wydają się „nie na czasie”. Ten powstał parę lat temu w okresie kiedy przez media przetoczyła się dyskusja na temat kłusych strojów naszej reprezentacji siatkarskiej i stąd ten ironiczny wydźwięk, który w lutym 2012 roku rzeczywiście może wydać się „seksistowski” i niezrozumiały.

    W tamtym okresie szachy na portalu calisia.pl miały się doskonale i informacje o sukcesach kaliskich grup szachowych pojawiały się dość często (zamieszczane zresztą także przez redaktor Linkowską) nikt zatem nie miał wątpliwości co do intencji autorki.

    Zanim zaczniemy bawić się w dziennikarstwo i ferować oburzone wyroki wypadałoby przeprowadzić choćby minimalne dziennikarskie śledztwo, a ewentualnie oburzenie kierować raczej do redakcji za serwowanie „odgrzewanych kotletów”, które po latach zamiast bawić wprawiają w zdziwienie.

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy