PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

dGCS Mistrzostwa Polski Polityków i Przedsiębiorców dopiero w … 2013 roku

Otrzymałem dziś informacje, że w 2012 roku nie dojdzie do skutku dGCS Open – V Międzynarodowy Puchar Polski Przedsiębiorców. Pomysłodawcą i głównym sponsorem imprezy była kalisko-ostrowska firma dGCS S.A. Przez cztery lata turniej zyskał dużą renomę, z uwagi na wysokie nagrody, biznesowy charakter, bankiety przygotowane dla przedsiębiorców, specyficzną punktacje 3 pkt za zwycięstwo  oraz eliminacje, które później wyłaniały finałową szesnastkę turnieju. dGCS Open to najbardziej prestiżowy turniej, którego miałem przyjemność być organizatorem. Do historii przejdzie edycja 2009, w której wystartowało aż 20 arcymistrzów!

 • dGCS Open 2008 – zwycięzca turnieju GM Michał Olszewski (Warszawa) / najlepszy przedsiębiorca IM Jacek Bielczyk (Katowice)
 • dGCS Open 2009 – GM Robert Kempiński (Warszawa) / GM Jurij Zezulkin (Kożuchów)
 • dGCS Open 2010 – GM Vladimir Malaniuk (Ukraina) / FM Patryk Łagowski (Warszawa)
 • dGCS & SPNT Open 2011 – GM Grzegorz Gajewski (Warszawa) / IM Jakub Żeberski (Wrocław)

Z tego co mi przekazał główny sponsor zawodów dojdzie do sporych zmian jeżeli chodzi o formułę turnieju. Kolejna edycja miałaby być rozegrana w marcu 2013 roku. Turniej byłby Mistrzostwami Polski Polityków i Przedsiębiorców. Zmieniłaby się również lokalizacja turnieju, planowane jest rozegranie turnieju we Warszawie.

Maciej Sroczyński
Październik 10, 2012, 22:58

3 odpowiedzi na “dGCS Mistrzostwa Polski Polityków i Przedsiębiorców dopiero w … 2013 roku”

 1. Arleta Magnucka napisał(a):

  Szkoda, że turniej nie odbędzie się w naszym rejonie. No i skąd zmiana miejsca? z sejmu będzie bliżej?

 2. Szachistka napisał(a):

  Szkoda… a nie może Szachmistrz choćby Mistrzostw Wielkopolski Polityków i Przedsiębiorców zorganizować?

  • Maciej Sroczyński napisał(a):

   Wszystko zależy od koncepcji sponsora, jest możliwe wiele wariantów. W tym turnieje zamknięte. Turniej w sejmie miałby swój wydźwięk. Hmmm wszystko jest możliwe. SzachMistrz nie ma takiego turnieju w swoich planach, ale jakby się znalazł konkretny sponsor, możemy próbować ;)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy