PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

DGCS OPEN 2014 – podsumowanie Mistrzostw Polski Przedsiębiorców w szachach

Tagi:

29 listopada w Ostrowie Wielkopolskim rozegrane zostały VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach. Głównym sponsorem jak i pomysłodawcą mistrzostw była spółka akcyjna DGCS z Kalisza. W turnieju udział wzięło 101 zawodników z Ukrainy, Hiszpanii i Polski. Zapraszam do podsumowania zawodów …

Od tego roku turniej ma rangę Mistrzostw Polski Przedsiębiorców i wchodzi w skład branżowych mistrzostw Polskiego Związku Szachowego. Na zawodach obecny był Tomasz Delega – Prezes Polskiego Związku Szachowego, który również wziął udział w turnieju, ponieważ sam jest przedsiębiocom. Na ceremonii rozpoczęcia zawodów obecni byli:

  • Jarosław Urbaniak – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego
  • Andrzej Dera – Poseł na Sejm oraz wieloletni przyjaciel ostrowskich szachów,
  • Beata Matuszczak – Dyrektor ZSE w Ostrowie Wielkopolskim,
  • Tomasz Kolinka – Członek zarządu DGCS S.A.
  • Andrzej Puchalski – Członek zarządu DGCS S.A.
  • Adam Wojcieszak – Wiceprezes Wielkopolskiego Związku Szachowego,
  • Szymon Pieczewski – Prezes OTSz Ostrów Wlkp.

Organizacją zawodów zajęła się Szkoła szachowa SzachMistrz z Kalisza oraz klub szachowy KTS Kalisz. Po raz szósty miałem przyjemność być dyrektorem tych prestiżowych zawodów. Sędzią głównym zawodów był Michał Wejsig z Częstochowy, pomagali mu Malwina Olenderek i Krzysztof Derecki.  Turniej odbył się pod patronatem Łukasza Dębowiaka – Prezesa Wielkopolskiego Związku Szachowego.

W mistrzostwach grali przedsiębiorcy z całej Polscy, ale prawo gry mieli też szachiści reprezentujący swoje kluby lub miasta. Zawodowych szachistów do Ostrowa Wielkopolskiego przyciągnęły z pewnością atrakcyjne nagrody finansowe (I miejsce – 5000zł) . Juniorzy mieli więc okazje zagrać również z prawdziwymi mistrzami. Każdy z zawodników rozegrał 9 pojedynków, w których obowiązywała punktacja 3 punkty za zwycięstwo oraz 1 za remis.  Walka była więc bezkompromisowa, remisy w rundach były rzadkością.

Od samego początku doskonale prezentował się Krystian Kuźmicz – Prezes Fundacji Szachy w Szkołach z Warszawy. Zanosiło się nawet, że wygra obie klasyfikacje generalną i przedsiębiorców. Dopiero porażka w ostatniej rundzie ze zwycięzcą klasyfikacji generalnej Jackiem Tomczakiem, zepchnęła Kuźmicza na 5 miejsce w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie najlepszymi w klasyfikacji przedsiębiorców okazali się: Krystian Kuźmicz, Łukasz Butkiewicz i Sylwester Bednarek.

1. Krystian Kuźmicz (Warszawa)
2. Łukasz Butkiewicz (Wisznia Mała)
3. Sylwester Bednarek (Łódź)
4. Sławomir Chojnacki (Katowice)
5. Michał Luch (Wrocław)
6. Wojciech Przybylski (Kórnik)
7. Piotr Dobrowolski (Wrocław)
8. Piotr Tworzydło (Tarnów)
9. Jurij Zezulkin (Kożuchów)
10. Paweł Dudziński (Ostrów Wlkp.)

Jacek Tomczak musiał wygrać ostatnią, aby mieć pewność triumfu w klasyfikacji generalnej. W końcowe zwycięstwo celowali również zawodnicy z Ukrainy. Tomczak wytrzymał presję i samodzielnie wygrał turniej z wynikiem 24 punktów (8 zwycięstw i 1 porażka). Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy zza naszej wschodniej granicy: Vitalij Koziak i Vladimir Malaniuk.

1. Jacek Tomczak (Akademia Szachowa Gliwice)
2. Vitali Koziak (UKRAINA)
3. Vladimir Malaniuk (UKRAINA)
4. Aleksander Kumala (WKS Kopernik Wrocław)
5. Krystian Kuźmicz (Warszawa)
6. Vladimir Sergeev (UKRAINA)
7. Jacek Gdański (KSz Hetman Katowice)
8. Łukasz Butkiewicz (Wisznia Mała)
9. Kamil Stachowiak (KSz Polonia Wrocław)
10. Piotr Dudziński (OTSz Ostrów Wlkp.)

Klasyfikacja kobiet

1. Grażyna Szmacińska (Łódź)
2. Agnieszka Dmochowska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)
3. Aleksandra Stróżyk (UMKS Na Pięterku Poznań)

Klasyfikacja drużynowa przedsiębiorstw

1. BIZZIT S.A
2. ARTECH Bierutów
3. Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz

Ogromnym wsparciem organizacyjnym była pomoc ze strony uczniów i grona pedagogicznego z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Słowa podziękowania dla Beaty Matuszczak (dyrektora ZSE) oraz Wiesławy Walkowiak (nauczyciela ZSE), które zapewniły grającym doskonałe warunki do gry. Uczniowie ZSE w Ostrowie Wielkopolskim przygotowali również występy artystyczne, które urozmaicały przerwę w zawodach. Można było oglądać wystawę absolwentów ZSE, którzy również grali w szachy. Ze strony firmy DGCS S.A, zawody koordynował Mateusz Karasiński.

Cieszą nas pozytywne opinie o DGCS OPEN wśród uczestników turnieju. Sukces organizacyjny był dziełem wielu osób. Dlatego już teraz planujemy kolejną edycję Mistrzostw Przedsiębiorców. Wszystkich uczestnikom dziękujemy za udział :)

————
Relacjonował
Maciej Sroczyński
Dyrektor DGCS OPEN 2014

Maciej Sroczyński
Listopad 30, 2014, 20:47

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy