PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

DGCS Open 2017 – Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach – relacja

Tagi:

DSC02944

22 września w pałacu Jesionowy Dwór w Gutowie rozegrany został DGCS Open – IX Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach. W tegorocznej edycji zagrało 40 przedsiębiorców oraz działaczy wspierający szachy w Polsce. Po raz pierwszy mistrzostwa podzielone były na dwie grupy: diamentową oraz bursztynową. Grupa bursztynowa dedykowana była szachistom o rankingu 1000-1600 PZSzach. W grupie diamentowej grali bardziej doświadczeni zawodnicy, których ranking był wyższy niż 1600 PZSzach…

Ceremonie rozpoczęcia DGCS Open zaszczycili: Tomasz Kolinka (Członek Zarządu DGCS S.A.), Artur Duszkiewicz (Prezes DGCS Biznesmen), Piotr Kuroszczyk (Wójt Gminy Ostrów Wlkp.), Ewa Matecka (wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego), Adam Dzownkowski (Prezes PZSzach) oraz Tomasz Sielicki (Przewodniczący Rady Przyjaciół Szachów). Adamowi Dzwonkowskiemu odśpiewano „sto lat” bowiem tego dnia obchodził urodziny.

Zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Zawody rozegrane zostały na dystansie 9 rund, szachiści mieli 10 minut do namysły na całą partie. Końcówki rund były mocno emocjonujące. Zawodnikom towarzyszył duch sportowej rywalizacji, nagrodę fair-play otrzymał Paweł Kukuła, który na sekundę przed końcem czasu rywala zgodził się honorowo na remis. Jak się później okazało taka postawa mocno się opłaciła!

4

DSC02886

DSC02869

DSC02902

DSC02937

Paweł Flis uczestnik wszystkich edycji DGCS Open Mistrzostw Polski Przedsiębiorców

DSC02960

Partii przygląda się Prezes PZSzach Adam Dzwonkowski

DSC02863

DSC02873

Jacek Bielczyk zwycięzca pierwszej edycji DGCS Open w 2008 roku.

DSC02877

DSC02949

DSC02967

Andrzej Ciesiński Prezes Wielkopolskiego Związku Szachowego

DSC02993

Łukasz Turlej wiceprezes Polskiego Związku Szachowego

DSC02892

Z lewej strony Dawid Janaszak prowadził prawie przez cały turniej w grupie diamentowej. W ostatniej rundzie wyprzedził go Paweł Kukuła.

DSC02996

Z lewej Jakub Strysik, który stoczył pasjonujący bój z Mikołajem Drobniewskim o pierwszej miejsce w grupie bursztynowej

3

Najlepszymi w DGCS Open 2017 – IX Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach okazali się:

Grupa diamentowa

1. Paweł Kukuła (Grudziądz)
2. Dawid Janaszak (Poznań)
3. Rafał Łobejko (Falenty)
4. Micjał Kanarkiewicz (Wejherowo)
5. Paweł Dudziński (Ostrów Wlkp.)

Grupa bursztynowa

1. Mikołaj Drobniewski (Kalisz)
2. Jakub Strysik (Poznań)
3. Jakub Wojciechowski (Tymianek)
4. Tomasz Grabowski (Tczew)
5. Wojciech Smug (Opatówek)

Nagrody dodatkowe

  • Najlepszy Wielkopolanin grupa bursztynowa – Mikołaj Drobniewski
  • Zawodnik z najlepszą zmianą rankingową – Michał Kanarkiewicz
  • Nagroda fair-play – Paweł Kukuła
  • Nagroda specjalna – Witold Stoltman (Szczecin)

DSC03005

DSC03009

DSC03014

DSC03015

DSC03022

DSC02962

Paweł Kukuła z Grudziądza Mistrz Polski Przedsiębiorców w szachach DGCS Open – grupa diamentowa

MikolajDrobniewski550

Mikołaj Drobniewski z Kalisza Mistrz Polski Przedsiębiorców w szachach DGCS Open – grupa bursztynowa

DSC03033

Przedsiębiorcy mieli możliwość kontynuowania rozmów szachowo- biznesowych podczas uroczystego bankietu

DSC03046

Gościem specjalnym DGCS Open 2017 była arcymistrzyni Karina Szczepkowska, srebrna medalistka Olimpiady Szachowej Baku 2016

DSC03060

W symultanie wzięli udział: Andrzej Dera (sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP), Wiesław Wójcik, Adam Nizio, Piotr Bulanowski oraz Mikołaj Drobniewski.

Symultana była nietypowa bowiem rozgrywana na czas. Karina Szczepkowska do namysłu 10 minut i 15 sekund za każdy ruch, przeciwnicy grali tempem 10 minut i 10 sekund za każdy ruch.

KarinaSzczepkowska

Szczególnie pięknym motywem zakończył się pojedynek na pierwszej szachownicy. Karina zamatowała Andrzeja Derę pionkiem, wcześniej poświęcając hetmana.

2

Jedynym uczestnikiem symultany szachowej, którego udało się zremisować z arcymistrzynią był Wiesław Wójcik.

DSC02882

Organizatorem mistrzostw była Grupa DGCS  pod kierownictwem Moniki Mrozińskiej.

DSC02911

Nad stronę szachową czuwała Szkoła szachowa SzachMistrz – Maciej Sroczyński. Sędzią głównym zawodów był Michał Wejsig, sędzią rundowym Krzysztof Derecki. Pomoc organizacyjną stanowił Adam Wojcieszak.

DSC02930

Podziękowania dla Szymona Pieczewskiego (Prezesa OTSz Ostrów Wlkp.) za pomoc w organizacji mistrzostw.

emanuel lasker_oni nas inspirują dgcs

Grupa DGCS 550

 

 

Maciej Sroczyński
Wrzesień 23, 2017, 14:24

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy