PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

dGCS Open – III Międzynarodowy Puchar Polski PrzedsiębiorcówW dniach 2-3 października 2010 w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się dGCS Open – III Międzynarodowy Puchar Polski Przedsiębiorców. Turniej dGCS Open to jeden z najsilniejszych turniejów szachowych w Polsce. W drugiej edycji wzięło udział 20 arcymistrzów! z Białorusi, Ukrainy i Polski. ( Wyniki eliminacji 2009 Wyniki finału 2009. Turniej dGCS Open ma za zadanie integracja środowisk biznesowych oraz wyłonienie najlepszego w Polsce szachistę przedsiębiorcę Klasyfikacja przedsiębiorców 2009. W roku 2010 formuła zawodów będzie podobna. W zawodach mogą brać udział osoby dorosłe (reprezentujący klub szachowy lub przedsiębiorcy – przedsiębiorcami rozumiemy: właścicieli, prezesów, dyrektorów, członków zarządu firmy) oraz juniorzy do 18 roku życia pod warunkiem posiadania rankingu ELO. Organizator dopuszcza wszystkich zawodników z Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego bez względu na wiek.

Strona mistrzostw dGCS Open 2010
Strona dGCS Open 2010 – 2 października Zapisy na turniej!
Strona dGCS.NET oraz dGCS Open Junior – 3 października Zapisy na turniej!

W sobotę 2 października eliminacje (najlepsza 16 awansuje do finału). W sobotę również zostanie rozstrzygnięta klasyfikacja przedsiębiorców. Nowością jest klasyfikacja drużynowa przedsiębiorców, w skład której wchodzi wynik punktowy dwóch najlepszych przedstawicieli z jednej firmy. Dla tych, którym nie uda się 2 października awansować do finału, organizatorzy przewidzieli w dniu 3 października turniej pocieszenia Puchar Prezesa dGCS.NET oraz dGCS Open Junior 2010 (turniej OPEN wraz z klasyfikacjami juniorów do lat 10,12,14,16,18).

Zasadnicza zmiana dotyczy również punktacji. W celu uatrakcyjnienia widowiska i zaostrzenia walki między szachistami wprowadziliśmy punktacje 3pkt za zwycięstwo i 1 punkt za remis. Zapisów można dokonywać do 28 września. Organizatorem zawodów jest Szkoła szachowa SzachMistrz, KTS-W Kalisz, OTSz Ostrów Wlkp.

Maciej Sroczyński
Lipiec 30, 2010, 23:35

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy