Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

dGCS OPEN – Puchar Polski Przedsiębiorców – 21 września 2013

Piąta edycja dGCS Open – Międzynarodowego Pucharu Polski w szachach zostanie rozegrana 21 września 2013r. Pomysłodawcą i głównym sponsorem imprezy jest kalisko-ostrowska firma dGCS S.A. Przez cztery lata turniej zyskał dużą renomę, z uwagi na wysokie nagrody, biznesowy charakter, bankiety przygotowane dla przedsiębiorców, specyficzną punktacje 3 pkt za zwycięstwo oraz eliminacje, które później wyłaniały finałową szesnastkę turnieju. dGCS Open to najbardziej prestiżowy turniej, którego miałem przyjemność być organizatorem. Do historii przejdzie edycja 2009, w której wystartowało aż 20 arcymistrzów!

dGCS Open 2008 – zwycięzca turnieju GM Michał Olszewski (Warszawa) / najlepszy przedsiębiorca IM Jacek Bielczyk (Katowice)
dGCS Open 2009 – GM Robert Kempiński (Warszawa) / GM Jurij Zezulkin (Kożuchów)
dGCS Open 2010 – GM Vladimir Malaniuk (Ukraina) / FM Patryk Łagowski (Warszawa)
dGCS & SPNT Open 2011 – GM Grzegorz Gajewski (Warszawa) / IM Jakub Żeberski (Wrocław)

Jesteśmy w fazie ustalania szczegółów. Sponsor zapewnia, że nagrody będą równie atrakcyjne jak w poprzednich latach. Miejscem gry najprawdopodobniej będzie Ostrów Wielkopolski. Warto zajrzeć na stronę zawodów www.szachy.dgcs.biz gdzie znajdują wyniki z poprzednich edycji. Organizatorem zawodów jest Szkoła szachowa SzachMistrz oraz KTS-W Kalisz. Sędzią głównym zawodów – Michał Wejsig z Częstochowy.

Maciej Sroczyński
Marzec 29, 2013, 08:57

Jedna odpowiedź na „“dGCS OPEN – Puchar Polski Przedsiębiorców – 21 września 2013””

  1. To wspaniała wiadomość przede wszystkim dla przedsiębiorców, że po rocznej przerwie wznowiony zostanie ten świetny turniej. Gratuluję organizatorom. Żałuję tylko, ze nie ma dwóch turniejów, dzień po dniu, tak jak w 2010 roku…

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy