PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

dGCS OPEN – Puchar Polski Przedsiębiorców – 21 września 2013

Piąta edycja dGCS Open – Międzynarodowego Pucharu Polski w szachach zostanie rozegrana 21 września 2013r. Pomysłodawcą i głównym sponsorem imprezy jest kalisko-ostrowska firma dGCS S.A. Przez cztery lata turniej zyskał dużą renomę, z uwagi na wysokie nagrody, biznesowy charakter, bankiety przygotowane dla przedsiębiorców, specyficzną punktacje 3 pkt za zwycięstwo oraz eliminacje, które później wyłaniały finałową szesnastkę turnieju. dGCS Open to najbardziej prestiżowy turniej, którego miałem przyjemność być organizatorem. Do historii przejdzie edycja 2009, w której wystartowało aż 20 arcymistrzów!

dGCS Open 2008 – zwycięzca turnieju GM Michał Olszewski (Warszawa) / najlepszy przedsiębiorca IM Jacek Bielczyk (Katowice)
dGCS Open 2009 – GM Robert Kempiński (Warszawa) / GM Jurij Zezulkin (Kożuchów)
dGCS Open 2010 – GM Vladimir Malaniuk (Ukraina) / FM Patryk Łagowski (Warszawa)
dGCS & SPNT Open 2011 – GM Grzegorz Gajewski (Warszawa) / IM Jakub Żeberski (Wrocław)

Jesteśmy w fazie ustalania szczegółów. Sponsor zapewnia, że nagrody będą równie atrakcyjne jak w poprzednich latach. Miejscem gry najprawdopodobniej będzie Ostrów Wielkopolski. Warto zajrzeć na stronę zawodów www.szachy.dgcs.biz gdzie znajdują wyniki z poprzednich edycji. Organizatorem zawodów jest Szkoła szachowa SzachMistrz oraz KTS-W Kalisz. Sędzią głównym zawodów – Michał Wejsig z Częstochowy.

Maciej Sroczyński
Marzec 29, 2013, 08:57

Jedna odpowiedź do “dGCS OPEN – Puchar Polski Przedsiębiorców – 21 września 2013”

  1. Krzysztof Dłużyński napisał(a):

    To wspaniała wiadomość przede wszystkim dla przedsiębiorców, że po rocznej przerwie wznowiony zostanie ten świetny turniej. Gratuluję organizatorom. Żałuję tylko, ze nie ma dwóch turniejów, dzień po dniu, tak jak w 2010 roku…

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy