PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Dni Odolanowa – turniej szachowyNajmłodszy uczestnik zawodów Bartosz Sukiennik ze Szkoły szachowej SzachMistrz dzielnie stawiał opór starszym zawodnikom. Na zdjęciu sparing z Marcinem Orzechowskim

Nadspodziewanie mocną obsadę miał rozegrany w Odolanowie turniej szachowy z okazji Dni Miasta. Startowało 45 zawodników z różnych stron kraju. Nie zabrakło utytułowanych graczy z tytułami mistrzowskimi. Przy gwałtownym pogorszeniu pogody przybyli szachiści musieli wykazać się nie lada hartem ducha i ciała. Zawody rozgrywane były w obiekcie o charakterze zdecydowanie letnim. Mimo przejmującego zimna zawody przebiegały w ciepłej i przyjaznej atmosferze.Zwycięstwo przypadło pierwszemu na liście startowej Markowi Oliwie.

WYNIKI
1. Oliwa Marek (Kamex Sulechów) 6,5/7 pkt
2. Steczek Marcin (Hetman Konin) 5,5/7
3. Sroczyński Maciej (KTS-W Kalisz) 5,5/7
4. Dudziński Piotr (OTSz Ostrów Wlkp.) 5
4. Dudziński Paweł (OTSz Ostrów Wlkp.) 5


x Jaśnikowski Zbigniew (Prokonex Brzeg) 4,5/7
x Szadkowski Kamil (UKS Smecz Konin) 4,5/7
x Doba Henryk (OTSz Ostrów Wlkp.) 4,5/7
x Sobiech Krzysztof (KTS-W Kalisz) 4,5/7
x Orzechowski Marcin (Pogoń N.Skalmierzyce) 4/7
x Zakrocki Kacper (KTS-W Kalisz) 4/7
x Przybył Bartosz (KTS-W Kalisz) 4/7

Zawody sędziował legendarny Ryszard Pych z Kalisza. Niewątpliwie uroku temu turniejowi dodawały sprawne ręczne kojarzenia Pana Ryszarda.


Od lewej: Arleta Magnucka, Marcin Steczek, Maciej Sroczyński, Józef Suda, Piotr Dudziński, Paweł Dudziński, Ryszard Pych, Marek Oliwa

Maciej Sroczyński
Lipiec 24, 2010, 23:33

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy