PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Dobra passa Macieja Adamczewskiego trwa dalej


Maciej Adamczewski znów bezkonkurencyjny w mistrzostwach o Puchar Szachmistrza – został tym samym mistrzem maja. Wysokie drugie miejsce zajął Michał Majas, który na początku turnieju musiał mocno napocić się, aby ograć naszych przedszkolaków. Najwyżej z 7 latków byli: Klaudiusz Jaszkiewicz, Tymon Ochędzan i Filip Rosiński. Bardzo dobrze wypadli też niespełna 10-latkowie: Oskar Dixa, Dorian Grala, Bartosz Matuszewski. Wśród dziewczynek najlepsza Anna Sokołowska przed Joanną Dixa. W tabeli na prowadzeniu umocnił się Maciej Adamczewski

Pauzujący mieli okazję zmierzyć się z Prezesem klubu Adamem Wojcieszakiem. Prezes nie okazał łaski i był bezlitosny wygrywając wszystkie partie. Na zdjęciu widzimy jedną z takich potyczek, z najmłodszym uczestnikiem turnieju 4 letnim Maksem Zakrockim. Tradycyjnie za galerię zdjęć podziękowania dla Tadeusza Żychlewicza.

Za dwa tygodnie – 25 maja gramy zaległe mistrzostwa kwietnia. Obowiązują wcześniejsze zapisy internetowe.

Mistrz października – Adamczewski Jędrzej
Mistrz listopada – Majas Piotr
Mistrz grudnia – Adamczewski Maciej
Mistrz stycznia – Adamczewski Maciej
Mistrz lutego – Adamczewski Maciej
Mistrz marca – Adamczewski Maciej
Mistrz kwietnia – grać będziemy 25 maja
Mistrz maja – Adamczewski Maciej

Maciej Sroczyński
Maj 11, 2012, 23:45

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy