Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Dobry występ Ochędzanów w Perle Bałtyku w Łazach

Wakacje w pełni. Szachiści KTS Kalisz nie tylko podróżują, ale również zdobywają doświadczenie na turniejach szachowych. W Łazach rozegrano jubileuszowy X Międzynarodowy Turniej Szachowy “Perła Bałtyku”. Turniej przyciągnął setki szachistów w całej Polski. Wystartowała rodzina Ochędzanów: tata Robert i syn Tymon. Tymon zdobył 5,5/9 i zajął 49 miejsce. Jeszcze lepiej spisał się Robert Ochędzan, który z wynikiem 6,5/9 zajął 10 miejsce (niewiele brakło do normy RUZ 1990). W grupie “C” w której startowali kaliszanie zagrało aż 163 zawodników.

W grupie “A” bezkonkurencyjny był Jacek Tomczak (Akademia Szachowa Gliwice). Grupę “B” wygrał Igor Kowalski (KSz Polonia Warszawa). W grupie “C” najlepszym okazał się Maciej Popławski (KSz JAVENA-HAŃCZA Suwałki). W grupie “D” triumfowała Emilia Dyląg (UKS przy SP 8 Chrzanów).

Maciej Sroczyński
Lipiec 8, 2014, 14:45

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy