PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Dominacja Macieja Adamczewskiego w Pucharze SzachMistrza

  • Puchar SzachMistrza (mistrzostwa kwietnia – zaległe) – 25 majawyniki!
  • Klasyfikacja po 8 turniejach
    * wynik dwóch najgorszych turniejów (czarny kolor) został odrzucony w końcowej klasyfikacjiMaciej Adamczewski zdominował tegoroczne rozgrywki o Puchar Szachmistrza wygrywając zaległe mistrzostwa kwietnia. Tym samym okazał się najlepszy w 6 turniejach spośród 8 rozgrywanych. Może więc uroczyście nosić tytuł Mistrza Klubu na rok 2011/2012. Gratulacje!

    W rozgrywkach startowało blisko 90 zawodników, którzy od października do maja toczyli miesięczne boje o tytuł najlepszego w klubie. Rozgrywki te dały też szanse ogrania się młodszym zawodnikom w konfrontacji z bardziej doświadczonymi. Muszę przyznać, że poziom cyklu turniejów był bardzo wysoki. Dalekie miejsca w końcowej klasyfikacji turniejów, wcale nie odzwierciedlały małych umiejętności zawodników.

    Cieszy też fakt, że niespełna 10 letnia dzieci, mocno depczą po piętach starszym zawodnikom. Wielokrotnie dochodziło do zaskakujących rezultatów. Mam nadzieję, że cykl 8 turniejów szachów szybkich o Puchar Szachmistrza będzie miał przełożenie na kolejne dobre występy naszych reprezentantów poza Kaliszem.

Maciej Sroczyński
Maj 25, 2012, 20:01

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy