PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

„Drugi krok do szachowego mistrzostwa” – kolejny etap pracy nad nową książką

250 Pracę nad nową książką ćwiczeniową „Drugi krok do szachowego mistrzostwa” autor Maciej Sroczyński wchodzą w kolejną fazę. Prezentujemy Wam okładkę drugiej części. Jak Wam się podoba? :) autor okładki – muchadsgn.com

Książka zawierać będzie zadania maty dwóch ruchach (o różnym stopniu trudności). Znajdziecie w niej również …

zadania na zdobycie materiału: pionka, skoczka, gońca, wieży i hetmana. Większość przykładów z praktyki turniejowej. Poziom trudności 1200-2000.

Książka ma zadanie wspierać umiejętności taktyczne szachistów. Przeznaczona jest dla zawodników, którzy mają aspiracje do gry w turniejach szachowych i chcą poprawić swoje zdolności kombinacyjne.Początkujący szachiści znajdą w niej podstawowe motywy matowe w dwóch ruchach, które najczęściej pojawiają się na zawodach szachowych.

Na tylnej części okładki swój komentarz mają dwaj znakomici i utytułowani arcymistrzowie Francisco Vallejo Pons (Hiszpania) oraz Ilya Smirin (Izrael). Książka pod patronatem Czasopismo Szachowe „Mat” oficjalnego czasopisma Polskiego Związku Szachowego …

Premiera książki końcówka 2016 lub początek 2017 roku.

500

500 tyl

Maciej Sroczyński
Sierpień 29, 2016, 10:13

Jedna odpowiedź do “„Drugi krok do szachowego mistrzostwa” – kolejny etap pracy nad nową książką”

 1. Wladek pisze:

  Witam!

  Na stronie http://www.szachista.com
  mam tysiace dwuchodowek…
  Pewno z nich skorzystasz…

  Hitem jest umieszczenie szachownicy magnetycznej
  na okladce ksiazki…
  To najnowszy szlgier który zapewnia super sprzedaz ksiazek na swiecie.

  Pozdrawiam
  Władek z Połanca

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy