PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Drużynowe Mistrzostwa Europy we Warszawie oraz mecz o Mistrzostwo Świata Anand vs Carlsen

2013 rok jest wyjątkowy dla Polskiego Związku Szachowego. W maju Legnica gościła zawodników na Indywidualnych Mistrzostwach Europy, w listopadzie Warszawa będzie miejscem rozgrywania Drużynowych Mistrzostw Europy. W grudniu tradycyjnie we Warszawie odbędą się Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i błyskawicznych (zwane potocznie Amplico – od sponsora tych zawodów).

Drużynowe Mistrzostwa Europy, które rozpoczną się 7 listopada, to najważniejszy turniej szachowy rozgrywany w Polsce od  … 1935 roku. 78 lat temu Polska była organizatorem Olimpiady Szachowej, na której osiągnęliśmy historyczny sukces, zdobywając brązowy medal. Patrząc  na składy drużyn ciężko będzie ten wyczyn powtórzyć. Zagramy w składzie GM Bartosz Soćko, GM Grzegorz Gajewski, GM Mateusz Bartel, GM Dariusz Świercz, GM Kamil Mitoń. Nasi zawodnicy sklasyfikowani są na 12 pozycji w liście startowej. Więcej szans mają nasze zawodniczki, które w składzie GM Monika Soćko, IM Iweta Rajlich, WGM Jolanta Zawadzka, WGM Joanna Majdan-Gajewska, WGM Karina Szczepkowska-Horowska rozstawione są z numerem cztery.

W drużynie męskiej widać brak naszego lidera GM Radosława Wojtaszka. Niestety został postawiony przed bardzo trudnym dylematem. Zagrać w reprezentacji kraju czy wspomagać Hindusa Viswanathana Ananda w meczu o Mistrzostwo Świata z Norwegiem Magnusem Carlsenem. Terminy tych dwóch imprez nałożyły się na siebie. Mecz o mistrzostwo Świata planowany jest w terminie 7-28 listopada w Chennai (Indie).

Maciej Sroczyński
Listopad 2, 2013, 10:08

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy