PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach II liga Borowice

Dotarliśmy do Borowic po kilkugodzinnej podróży. Okolica zielona, idealna dla miłośników gór. Podczas jazdy było widać Śnieżkę najwyższy szczyt Karkonoszy. Zakwaterowanie bezproblemowe. niestety jakość w stosunku do ceny za osobę – fatalna!. Mieszkamy w bardzo starym budynku. Nie wiem jak inni przyjezdni, ale nas za cenę 68zł spotkało standardowe wyposażenie, czyli w zasadzie nic tu nie ma. Nasz pokój ma sporo mankamentów. Brak żarówek, czajnika, szklanek, krzeseł i przede wszystkim odczuwa się, jakby dawno tu nikt nie zaglądał. Mimo, że do Karpacza blisko Borowice nie są tak licznie odwiedzanym miejscem. Wczoraj wróciłem z Zakopanego i powiem szczerze, że za taką cenę mielibyśmy dobry hotel w centrum miasta.

Wyżywienie, zdecydowanie  lepiej w formie szwedzkiego stołu. Na odprawie bardzo burzliwie, w szczególności kontrowersje wzbudził przepis zero tolerancji dla spóźnialskich. Mając na uwadze fakt, że ekipy gdzie indziej śpią, jedzą i grają, uważam to za zbyt rygorystyczny przepis. Niestety regulaminowo pozostało, udało się jedynie przesunąć rundy poranne o pół godziny. Ja osobiście mam zastrzeżenia do bardzo ciasnej sali gry, ale to zweryfikuje zapewne jutrzejsza runda.

Organizatorzy bardzo uczynni, przygotowali dla gości sporo atrakcji: blitz, turnieje w piłkę nożną lub koszykówkę, wycieczki oraz ognisko. Nam pozostaje skupić się na jak najlepszym rozpoczęciu turnieju.  Dla naszych drużyn przeciwnych mamy przygotowane suweniry, w tym przepiękną książkę o Kaliszu. Trzymajcie kciuki! ;) Jutro rozpoczynamy od meczu z KKSz II Kraków.

Maciej Sroczyński
Lipiec 20, 2012, 23:27

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy