Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Drużyny KTS II Kalisz wygrywa III Wielkopolską Ligę Juniorów. KTS III Kalisz na drugim miejscu w IV lidze!

a

Zakończyła się III i IV Wielkopolska Liga Juniorów, która w tym roku rozgrywana była w Licheniu. Rewelacyjnie spisali się szachiści KTS II Kalisz w III Wielkopolskiej Lidze Juniorów. 9 meczów – 9 wygranych i pewne zwycięstwo w lidze z przewagą 5 punktów meczowych nad kolejną drużyną.  Mieliśmy też sukcesy w IV lidze, w której nasza drużyna KTS III Kalisz wywalczyła II miejsce. Wygrała drużyna UKS Kościelec, która uzyskała tym samym awans do III ligi.

Ogromne gratulacje dla naszych juniorów za ambitną i sportową postawę oraz dla podziękowanie dla rodziców, którzy zapewnili dojazd zawodników na rozgrywki ligowe.

Podczas obu zjazdów juniorzy KTS Kalisz mieli sfinansowane obiady ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2017 rok.

Graliśmy w następującym składzie …

IMG_1867

KTS II Kalisz: Oskar Dixa, Paweł Piekielny, Dorian Grala, Paweł Jędraszek, Florentyna Piotrowska, Aleksandra Kubasik.

KTS III Kalisz: Antoni Milewski, Michał Grzegorski, Karol Wawrzyniak, Krzysztof Jarczewski, Zuzanna Jędrzejewska, Julia Skurniak

KTS IV Kalisz: Filip Rosiński, Jakub Kaczała, Michał Wegner, Maciej Kozłowski, Zuzanna Solarek, Zofia Filar i Oliwia Jarczewska.

3liga 4 liga

Oprócz sukcesów drużynowych nasi zawodnicy otrzymali również wyróżnienia indywidualne.

Normy na wyższe kategorie z zawodników KTS Kalisz zdobyli:

 • Paweł Piekielny norma na I kat. szachową (9/9!)
 • Florentyna Piotrowska norma na I kat. szachową
 • Jakub Kaczała III kat. szachowa

Najlepszych trzech zawodników na poszczególnych szachownicach otrzymywało medale indywidualne:

III liga:

 • Paweł Piekielny I miejsce na 2 szachownicy
 • Dorian Grala III miejsce na 3 szachownicy
 • Paweł Jędraszek I miejsce na 4 szachownicy
 • Florentyna Piotrowska II miejsce na 5 szachownicy
 • Aleksandra Kubasik II miejsce na 6 szachownic

IV liga:

 • Michał Grzegorski II miejsce na 2 szachownicy
 • Karol Wawrzyniak II miejsce na 3 szachownicy
 • Krzysztof Jarczewski I miejsce na 4 szachownicy
 • Maciej Kozłowski III miejsce na 4 szachownicy
 • Zuzanna Jędrzejewska I miejsce na 5 szachownicy

b

IMG_1858

 

c d e f

IMG_1852

IMG_1900 IMG_1892 IMG_1877 IMG_1870 IMG_1869

Maciej Sroczyński
Kwiecień 24, 2017, 11:23

Jedna odpowiedź na „“Drużyny KTS II Kalisz wygrywa III Wielkopolską Ligę Juniorów. KTS III Kalisz na drugim miejscu w IV lidze!””

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy