Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Drużyny KTS Kalisz grały w rozgrywkach ligowych

Wystartowała IV liga seniorów grupa B, w tych rozgrywkach grają dwie nasze drużyny KTS II Kalisz oraz KTS III Kalisz. Drużyny rozegrały już między sobą mecz bezpośredni w którym KTS II Kalisz pokonało 3,5-1,5 KTS III Kalisz. Warto dodać, że wśród dziesięciu naszych zawodników ligowych, dziewięciu z nich to juniorzy. Nasi wychowankowie zdobywają cenne doświadczenie w starciu ze starszymi zawodnikami.

Pierwszy zjazd IV ligi seniorów odbył się w Turku. Z uwagi na wyjazd zawodników KTS Kalisz na Mistrzostwa Polski do lat 10, rozgrywano najpierw pojedynki 3 rundy  i 4 rundy. Zanotowaliśmy następujące wyniki:

  • KTS II Kalisz 4,5-0,5 KSz Domer Orły Pleszew
  • KTS III Kalisz  3,5-1,5 Kiliński OSiR Trzemeszno
  • KTS II Kalisz 2-3 GKS Gorzyce Wielkie
  • KTS III Kalisz 3-2 OTSz III Ostrów Wlkp.

W ten sam weekend swój zjazd miała III Wielkopolska Liga Seniorów. Nasi zawodnicy mieli również powody do zadowolenia. Wygraliśmy jeden mecz i jeden zremisowaliśmy. Warto dodać, że Patryk Ziąbek (KTS Kalisz) wygrał na pierwszej szachownicy z brązowym medalistą Mistrzostw Europy do lat 16 - Mikołajem Tomczakiem (MMKS Wieniawa Leszno).

  • KTS Kalisz 3-3 MMKS Wieniawa Leszno
  • KTS Kalisz 3,5-2 MUKS Wieża Kórnicka Kórnik
Maciej Sroczyński
Luty 2, 2015, 21:35

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy