PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Dwa medale na Mistrzostwach Wielkopolski Przedszkolaków

Dwa brązowe medale zdobyli nasi zawodnicy na Mistrzostwach Wielkopopolski Przedszkolaków w szachach, które dziś zakończyły się w Poznaniu. Na trzecim stopniu podium stanęli Filip Rosiński (KTS-W Kalisz / SP Nazaret Kalisz) oraz Adrianna Nowak (Szkoła szachowa SzachMistrz / Przedszkole Mały Nazaret Kalisz).

Startowało 51 zawodników, 35 chłopców i 16 dziewczynek. Złoto i srebro w grupie chłopców zdobyli: Sebastian Półtorak oraz Piotr Franc (oboje z klubu UMKS Na Pięterku Poznań). Wśród dziewczynek najlepsza była Amelia Molenda (MMKS Wieniawa Leszno), przed Jagną Smolińską (UKS Goniec Kostrzyn).

Dobrze spisali się nasi pozostali zawodnicy, którzy do ostatniej rundy walczyli o medale. W szczególności szkoda Karolka Wawrzyniaka, który po raz kolejny zajmuje miejsce … tuż za upragnionym pucharem.

1. Sebastian Półtorak (Na Pięterku Poznań) 9/9
2. Piotr Franc (Na Pięterku Poznań) 8/9
3. Filip Rosiński (KTS-W Kalisz) 6/9
4. Karol Warwzyniak (KTS-W Kalisz) 6/9

7.  Tymon Ochędzan (KTS-W Kalisz) 6/9
10. Tomasz Żychlewicz (KTS-W Kalisz) 5,5/9
12. Krzysztof Jarczewski (Szkoła szachowa SzachMistrz) 5/9
13. Klaudiusz Jaszkiewicz (Szkoła szachowa SzachMistrz) 5/9
16. Kacper Sobczak (Szkoła szachowa SzachMistrz) 5/9
35. Maksymilian Zakrocki (Szkoła szachowa SzachMistrz) 1/9

1. Amelia Moledna (MMKS Wieniawa Leszno) 9/9
2. Jagna Smolińska (UKS Goniec Kostrzyn) 8/9
3. Adrianna Nowak (Szkoła szachowa SzachMistrz) 7/9

9. Nelly Grala (Szkoła szachowa SzachMistrz) 4/9

Maciej Sroczyński
Październik 21, 2012, 22:28

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy