PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Enea & Budimex Mistrzostwa Polski w szachach – dziś 6 runda


Sytuacja na Mistrzostwach Polski zmienia się z rundy na rundę. Najpierw w szlagierowym pojedynku Mateusz Bartel (na zdjęciu z prawej) ograł dość pewnie Radosława Wojtaszka (oboje Polonia Wrocław). W kolejnej rundzie Bartel jednak przegrał z Kamilem Mitoniem (Hetman Szopienice Katowice). Dziś pojedynek liderów Bartłomiej Macieja vs Kamil Mitoń oboje po 4/5. Pojedynek na żywo o godzinie 15:00 na stronie mistrzostw

W grupie Pań liderka Iweta Rajlich nie sprostała koleżance klubowej z Polonii Wrocław – Jolancie Zawdzkiej. Sytuacja w tabeli mocno się spłaszczyła, bowiem prowadzą Rajlich, Zawadzka i Barbara Jaracz (Baszta Żnin).

Mnie osobiście cieszą dwa zwycięstwa w drugiej rundzie Wojtka Morandy z Arkadiuszem Leniartem oraz Jacka Tomczaka z Michałem Olszewskim. Wojtek ma 2,5 z 5 i dziś kolejny mocny rywal z rankingiem ponad 2600 – Grzegorz Gajewski, z którymi ewidentnie sobie nie radzi. Oby dziś przełamał passę porażek białymi (wcześniej białymi 0/2 z Bartlem i Kempińskim, a czarnymi 2,5/3). Jacek w bojowym stylu wygrał swoją pierwszą partię na Mistrzostwach Polski i zmierzy się dziś z „byłym” Wielkopolaninem – Zbyszkiem Strzemieckim reprezentującym barwy Polonii Warszawa.

Warto zwrócić uwagę na sponsorów i patronat honorowy mistrzostw. Sponsorami tytularnymi są firmy Budmiex oraz Enea. Znajdziemy również uznane marki jak: Microsoft, Dr Irena Eris czy Fundacje BRE Banku.

Mistrzostwa Polski są objęte patronatem honorowym Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego, Hanny Gronkiewicz-Waltz – Prezydent Warszawy, Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Joanna Mucha – Minister Sportu.

Maciej Sroczyński
Luty 23, 2012, 20:13

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy