PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Ewa Barwińska ze srebrnym medalem mistrzostw Polski i awansem do Mistrzostw Europy lub Świata!

Ewa Barwińska (klub szachowy KTS Kalisz) wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski do lat 14. Zawody odbyły się w ramach Olimpiady Młodzieży – Świetokrzyskie (Sielpia 2019). Mistrzami Polski zostali Martyna Wikar (LKSz GCKiP Czarna), Maria Siekańska (KSz Stilon Gorzów Wielkopolski), Sebastian Półtorak (UKS Hetman Koronny Trzebinia), Bartosz Fiszer (UKS SP 321 Warszawa Bemowo). Ewa powtórzyła sukces Maćka Adamczewskiego (KTS Kalisz), który 10 lat temu w 2009 roku (Łeba) również wywalczył srebrny medal, a później reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Fermo 2009 (Włochy).

Ewa zawsze dobrze prezentowała się w Mistrzostwach Polski, (Jastrzębia Góra 2015 r. 10 miejsce, Jastrzębia Góra 2016 r. 7 miejsce, Drzonków 2017 r. 9 miejsce, Sypniewo 2018 r. 15 miejsce). Porażki w ostatnich rundach powodowały, że spadała za strefę medalową. Tym razem Ewa wytrzymała presję, zagrała w ostatniej piękną wygraną partię o z Weroniką Zabrzańską (KS Laura Chylice). Dzięki temu Ewa zajęła drugie miejsce w grupie do lat 14 i wywalczyła awans do Mistrzostw Europy (Słowacja) lub Mistrzostw Świata (Indie). Ogromne gratulacje! Warto też odnotować, że Ewa była młodszą z rocznika i za rok zagra w tej samej grupie wiekowej.

Z bardzo dobrej strony pokazał się również Paweł Jędraszek C14 (KTS Kalisz), który zajął 18 miejsce ogólnie i był trzeci w roczniku 2006. Tym samym Paweł zapewnił sobie grę w finałach Mistrzostw Polski 2020. 12 miejsce w tej samej grupie zajął Tymon Ochędzan  C14 (KTS Kalisz), mając jednak drugi numer startowy sam zawodnik z pewnością liczył na lepszy wynik. Wszystkie grupy były bardzo wyrównane i często faworyci mieli ciężki zadanie przebicia niżej notowanych zawodników.

Diana Franek D14 (KTS Kalisz) rozpoczęła turniej od trzech porażek, kolejne rundy były znacznie lepsze (3 wygrane i 3 remisy). Dianie brakło do normy na I kategorię szachową tylko 10 punktów (ranking uzyskany 1790). Zuzanna Jędrzejewska D12 (KTS Kalisz) skończyła rywalizację w środku stawki (4,5/9). Pod moją opieką trenerską byłą również Jadwiga Pieczewska (OTSz Ostrów Wlkp.), która zakończyła turniej w wynikiem 3,5/9.

Maciej Sroczyński
Kwiecień 7, 2019, 12:00

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy