Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Feryjny Turniej Szachowy w Kaliszu

W dniach 26-27 stycznia 2013 planujemy w Kaliszu Feryjny Turniej Szachowy dla juniorów do 18 roku życia. Turniej zostanie rozegrany w trzech grupach, kryterium podziału nie jest wiek tylko ranking szachowy posiadany przez zawodnika. Dla zwycięzców grup puchary, dla najlepszych zawodników nagrody rzeczowe. Turniej daje szansę zdobycia wyższych kategorii szachowych (do II 1800 włącznie). Zachęcamy do zapisów! Liczba miejsc ograniczona do 60 osób.

Maciej Sroczyński
Grudzień 2, 2012, 12:32

2 odpowiedzi na „“Feryjny Turniej Szachowy w Kaliszu””

  1. Szkoda, że akurat w tym terminie. Od kilku lat robię w ostatni weekend ferii zimowych turniej o Puchar Prezydenta Ostrowa, na którym grają również zawodnicy z Kalisza. W tym roku podobnie. Przy okazji zapraszam 16 stycznia do Ostrowa juniorów i seniorów na otwarty turniej w I LO. Info na stronie OTSz-u.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy