PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Festiwal Szachowy w Gorzycach Wielkich

szachy_gorzyce_wielkie

Po raz pierwszy miałem okazje gry w III Festiwalu  Szachowym w Gorzycach Wielkich. Mój feryjny głód szachów został w pełni zaspokojony. Festiwal co roku gromadzi coraz większe grono sympatyków szachowych. Zawody zgromadziły o 100% lepszą frekwencje niż w 2016 roku. Sukcesy mieli również kaliscy szachiści …

Festiwal rozpoczął się już w piątek 10 lutego od konkursu wiedzy o szachach, w którym zwyciężył Bartosz Matuszczak (OTSz Ostrów Wlkp.). W konkursie zadań szachowych, rywalizowali szachiści, których ranking ELO nie przekraczał 2000, najlepszym okazał się Maciej Chmielarz (OTSz Ostrów Wlkp.).  Wyróżnienie otrzymał Szymon Skurniak (KTS Kalisz). W turnieju blitza triumfował Paweł Dudziński (OTSz Ostrów Wlkp.), na wysokim czwartym miejscu zawody zakończył Szymon Skurniak.

W sobotnim turnieju (11.02.2017r.) Młodych talentów w grupie szkół podstawowych zwyciężył Szymon Skurniak (KTS Kalisz), przed Krzysztofem Matelą (UKS Skoczek Milicz) oraz Zofią Łaźniewską (AZS Poznań). Miejsca zawodniczek KTS Kalisz w klasyfikacji końcowej: Zuzanna Jędrzejewska (8 miejsce), Ewa Barwińska (14 miejsce), Julia Skurniak (32 miejsce), Emilia Jeziorska (38 miejsce).

W turnieju Młode talenty grupa gimnazjum wygrał Kacper Goliński (KSz Orły Pleszew), a na drugim miejscu zakończył rywalizacje Paweł Piekielny (KTS Kalisz). Zuzia to reprezentantka Kaliskiej Kadry Młodzika KTS Kalisz, Szymon, Paweł i Ewa to reprezentanci Kaliskiej Kadry Juniora KTS Kalisz.

szachy_gorzyce_wielkie1 szachy_gorzyce_wielkie2 gorzyce

Niedzielny turniej główny zgromadził 89 zawodników. Faworytem turnieju był mistrz międzynarodowy Toms Kantans z Łotwy. Gorzycki turniej należał jednak ponownie do Pawła Dudzińskiego, który lepszą punktacją pomocniczą wyprzedził Kantansa. Na trzecim miejscu zakończył rywalizacje Dawid Niekraś (UKS KSM Tęcza Kościan). Czwarte miejsce wywalczył Kamil Szadkowski (UKS Smecz Konin). Na piątym miejscu uplasował się Patryk Ziąbek (KTS Kalisz), który okazał się również najlepszym zawodnikiem do rankingu 2000. W zawodach rywalizowali również szachiści KTS Kalisz: Maciej Sroczyński (6 miejsce) oraz Szymon Skurniak (30 miejsce).

1

Maciej Sroczyński – Dawid Niekraś

W moim przypadku decydująca była 6 runda, w której spotkałem się Dawidem Niekrasiem, który również miał komplet 5 zwycięstw. Po debiucie moja pozycja była bardzo obiecująca. Przewaga jakości, lepszy czas, a mój pion wtargnął na pole f6.  Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, niepotrzebnie dopuściłem do kontrgry po linii „g”, a efekty tego było dla mnie opłakane. Kiedy oboje mieliśmy około 50 sekund. Nastąpiło 26. W:f5? (lepsze Kh1) He1+ 27.Gf1 Sh4 28. Wf2? W:g2! 29.W:g2 Sf3+ 30.Kh1 H:f1+ 0-1. Brawa dla Dawida, który walczył do samego końca. Życzę dalszych sukcesów (nie tylko szachowych!) :)

Po tej partii powietrze kompletnie zeszło i kolejną partię z Kantansem przegrałem bez większej walki. Ostatecznie wylądowałem na 6 pozycji. Mimo wszystko turniej zaliczam do udanych. solidne 9 partii grania.

Na koniec należy napisać kilka ciepłych słów organizatorach. Słowa uznania dla Łukasza Magdziaka (Prezesa GKS Gorzyce Wielkie) oraz Krystiana Ofierzyńskiego, którzy zapewnili komfortowe warunki gry, przyjemną atmosferę oraz liczne nagrody w różnych kategoriach wiekowych i rankingowych. Zawody sprawnie sędziowali Magdalena Judek oraz Marcin Orzechowski. Z pewnością Gorzycki Festiwal Szachowy będzie rósł w siłę!

Maciej Sroczyński
Luty 12, 2017, 20:54

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy