PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Festiwal szachowy w Turku

Tagi:

Na szachowym festiwalu w Turku zagrało wielu zawodników KTS Kalisz. Grupę gimnazjalistów z kompletem punktów wygrał Maciej Adamczewski. Najliczniejsza była rywalizacja wśród szkół podstawowych, gdzie zagrało ponad 100 zawodników. Grupę wygrała Julia Waligóra (UKS Smecz Konin). W pierwszej dziesiątce zawodów było aż czterech zawodników z KTS Kalisz: Tymon Ochędzan (4 miejsce), Weronika Wawrzyniak (5 miejsce), Karol Wawrzyniak (7 miejsce), Paweł Jędraszek (9 miejsce). Oprócz tego z Kalisza zagrali: Michał Jędraszek, Bartosz Podębski, Wojciech Tarczyński, Ewa Barwińska i Ola Tarczyńska. W Otwartych Mistrzostwach Powiatu wysokie piąte miejsce zajął Jędrzej Adamczewski, wygrał Marcin Steczek (TS-R Hetman Konin). Malwina Olenderek – instruktorka szachowa KTS Kalisz z wynikiem 4/9 zajęła 18 miejsce w Mistrzostwach Polski Radnych i Pracowników Samorządowych.

Maciej Sroczyński
Listopad 10, 2014, 19:58

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy