PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Filip Janiszewski zakończył rywalizację w OOSU

Ogólnopolska Olimpiada Sportów Umysłowych w szachach odbyła się w Spale. Rywalizowali zawodnicy w grupach do lat 12 i 14. KTS Kalisz reprezentował Filip Janiszewski. W połowie turnieju Filip mając 4/6 sklasyfikowany był w pierwszej dziesiątce grupy do lat 14. Dwie porażki w 7 i 8 rundzie oddaliły kaliszanina od czołówki mistrzostw. Zwycięstwo w ostatniej rundzie pozwoliło Filipowi zająć 19 miejsce. Z pewnością nie jest to wynik, którego nasz zawodnik oczekiwał na starcie zawodów. Kaliszanin wywalczył 2 punkty dla KTS Kalisz do współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

Słowa uznania dla Mikołaja Nowaka zawodnika UKS Polan Poznań, który zdobył brązowy medal w grupie do lat 12 (pokonał w ostatniej rundzie Pawła Teclafa).

Turniej OOM był ostatnim w 2014 z cyklu rywalizacji o Mistrzostwo Polski w szachach klasycznych. Wcześniej grali Maciej Adamczewski, Patryk Ziąbek i Anna Sokołowska w MP 16-18. Najlepiej wypadli młodzicy do lat 10: Szymon Skurniak, Weronika Wawrzyniak i Tymon Ochędzan.

W sierpniu we Wrocławiu będzie okazja do poprawy swoich wyników w Mistrzostwach Polski w szachach szybkich i błyskawicznych.

 

Maciej Sroczyński
Kwiecień 12, 2014, 19:36

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy