PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Filip Ochędzan 12 miejsce na Mistrzostwach Europy!


W dniach 1-11 sierpnia w Bratysławie rozegrano Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach. W zawodach udział wzięło ponad 1300 zawodników z 48 federacji. Polska reprezentacja liczyła 76 szachistów i była czwartą najliczniejszą reprezentacją na mistrzostwach. Szachistów z Rosji było 128, Czechów i Słowaków po 101 zawodników. W gronie reprezentantów Polski było czterech szachistów KTS Kalisz: Filip Ochędzan (C9), Ewa Barwińska (D14), Tymon Ochędzan (C14) oraz Oskar Dixa (C16).

Najwyższe miejsce wśród Kaliszan zajął Filip Ochędzan – 12 miejsce w grupie do lat 8. Rozstawiony z numerem 24 – Filip pokonał w przedostatniej rundzie numer jeden listy startowej Besou Hussaina (Niemcy). W ostatniej 9 rundzie była szansa na pozostanie w pierwszej dziesiątce mistrzostw, jednak mocniejszy okazał się Ahmad Khagan (Azerbejdżan).

Na Mistrzostwach Europy debiutowali: Ewa Barwińska oraz Oskar Dixa. Oboje potwierdzili swoje rankingi oraz numery startowe: Ewa zajęła 44 miejsce, Oskar 90 miejsce. Tymon Ochędzan z jeden z najliczniejszych grup do lat 14 zajął 70 miejsce.

Zawody były bezcenną lekcją dla naszych szachistów, a zebrane doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Szachiści KTS Kalisz rozegrali bezpośrednie pojedynki z wieloma mistrzami krajów oraz medalistami mistrzostw Europy z innych federacji: Włoch, Rosji, Litwy, Polski, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Grecji, Azerbejdżanu, Norwegii, Szwecji, Francji, Czech, Słowacji, Cypru, Islandii, Armenii, Białorusi, Węgier.

Udział szachistów w Mistrzostwach Europy Juniorów 2019 dofinansowany został ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2019 rok.

Maciej Sroczyński
Sierpień 12, 2019, 09:12

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy