PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Filip Ochędzan 7 miejsce na MP do lat 7 oraz MP do lat 8


Filip Ochędzan (KTS Kalisz) z 7 miejscem w Pucharze Polski do lat 8 i również 7 miejscem w Pucharze Polski do lat 7. Filip uzyskał normę na II kategorię szachową.

Było bardzo blisko, nawet złotego medalu. W ostatniej rundzie Pucharu Polski do lat 7 wystarczyło zagrać e6! i pionki są nie do zatrzymania. Filip to widział, ale w tych ogromnych emocjach wybrał inny ruch i niestety przegrał. Gratulacje za walkę i ogromną pracę wykonaną w 2017 roku. Mistrzem Polski do lat 7 został Mateusz Różański (UMKS Na Pięterku Poznań), a do lat 8 Paweł Sowiński (UKS SP 1 Brzozów). Udział Filipa Ochędzana w Pucharze Polski do lat 7 i 8 dofinansowany był ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2018 rok.

Maciej Sroczyński
Maj 7, 2018, 11:16

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy