PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Filip Ochędzan i Tosia Skorupa wicemistrzami Wielkopolski do lat 7!

filip

8 kwietnia w Kostrzynie rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski do lat 7 w szachach

tosia550

Organizatorem turnieju był klub szachowy Goniec Kostrzyn, na zlecenie Wielkopolskiego Związku Szachowego.W zawodach uczestniczyli szachiści urodzeni w 2010 roku lub młodsi.

Cieszymy się niezmiernie z pierwszym wielkich sukcesów młodych kaliskich zawodników. Filip Ochędzan (KTS Kalisz) oraz Antonina Skorupa (Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz) wywalczyli srebrne medale. Młodzi szachiści wygrali 6 pojedynków i przegrali tylko jedną partiek. Warte podkreślenia jest również to, że Filip jest 6-latkiem i jeszcze za rok będzie mógł uczestniczyć w tej samej grupie wiekowej. Gratulacje dla zawodników i rodziców! Życzymy dalszych sukcesów szachowych

Najlepsze dziewczynki

1. Lena Michalska (Tarnowo Podgórne)
2. Antonina Skorupa (Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz)
3. Antonina Rutawska (Przedszkole nr 2 w Swarzędzu)

Najlepsi chłopcy

1. Mateusz Różański (Jerzykowo)
2. Filip Ochędzan (KTS Kalisz)
3. Igor Majcher (Ostrów Wlkp.)

W grupie chłopców 17 miejsce zajął Jasiu Madziała (Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz).

 

tosia400

 

 

Maciej Sroczyński
Kwiecień 8, 2017, 23:10

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy