PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Filip Rosiński szóstym przedszkolakiem w Polsce!


W zakończonych dziś w Szczyrku Mistrzostwach Polski Przedszkolaków w szachach rywalizowała rekordowa ilość młodych szachistów: 132 chłopców i 41 dziewczynek. Gratulacje VI miejsca w Polsce dla 7 letniego Filipa Rosińskiego (KTSz-w Kalisz), na co dzień uczęszczającego do Przedszkola Mały Nazaret w Kaliszu. Filip otarł się o medal, w ostatniej rundzie walczył na pierwszym stole, niestety nie sprostał liderowi.

Słowa uznania należą się również wszystkim naszym reprezentantom, którzy zagrali na miarę swoich możliwości. Brawo za odwagę i zebranie cennego doświadczenia na turnieju rangi Mistrzostw Polski, gdzie zjechali się najlepsi szachiści do lat 7 z całego kraju. Wygrał Oskar Ogłaza (UKS Rodło Opole) oraz Martyna Wikar (UKS Hetman Koronny Trzebinia) oboje z kompletami 9 zwycięstw.

 • Mistrzostwa Polski Przedszkolaków w szachach chłopcy
 • Mistrzostwa Polski Przedszkolaków w szachach dziewczynki

  Wyniki punktowe naszych zawodników:

 • Filip Rosiński 7/9
 • Tomasz Żychlewicz 6/9
 • Tymon Ochędzan 5,5/9
 • Klaudiusz Jaszkiewicz 5/9
 • Krzysztof Jarczewski 4/9
 • Maksiu Zakrocki 3/9

  Już jutro rywalizacje w Pucharze Polski do lat 8 rozpoczyna Szymon Skurniak. Trzymamy kciuki!

 • Maciej Sroczyński
  Kwiecień 29, 2012, 21:50

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy