PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Finały Szkół Podstawowych w Zbąszyniu

Dziś w Zbąszyniu odbyły się Finały Szkolnych Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski Szkół Podstawowych. Wystartowało 47 drużyn z całej Wielkopolski. Kalisz reprezentowały Szkoły Podstawowe nr 17 i nr 9, które wygrały eliminacje w naszym mieście. W takich samych składach wystartowały w finale wojewódzkim. „Dziewiątka” zajęła 13 miejsce, „Siedemnastka” – 15 miejsce.

Miejsca w drugiej dziesiątce wywalczyły również drużyny z Tomic i Pleszewa, w których grają zawodnicy KTS-W Kalisz. 14 miejsce SP Tomice i 17 miejsce SP 3 Pleszew. Najlepiej dla swoich szkół punktowali: Szymon Skurniak (SP9) i Tymon Ochędzan (SP17), Oskar Dixa (SP Tomice), Dorian Grala i Wiktoria Galbierska (SP 3 Pleszew).

Szkolne finały wygrali gospodarze ze Zbąszynia. Drugi stopień podium dla Dwujęzycznej Polsko-Angielskiej Szkoły Językowej w Poznaniu. Trzecie miejsce SP 5 Ostrów Wielkopolski.

Moim zdaniem dystans 7 rund to zdecydowanie za mało przy tak dużej ilości drużyn. Przydałoby się też większe zaangażowanie Szkolnego Związku Sportowego w organizacje zawodów, żeby sam Finał Wojewódzki nie był przykrym obowiązkiem i kolejnym odhaczonych zadaniem z listy SZS Wielkopolska. Szkolne rozgrywki od lat rządzą się jednak swoimi prawami i niestety mało mamy na to wpływu.

Niechlubnym przykładem mogą być Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Poznania (organizator SZS Poznań), które zorganizowano na ostatnią chwilę (turniej rozegrany  na 4 dni przed finałami wojewódzkimi, termin zgłoszeń do finałów minął dużo wcześniej). Na dodatek zawody odbyły się w tym samym dniu, co zjazd III i IV ligi juniorów (organizator WZSzach). Informowali nas o tym fakcie rodzice zainteresowanych zawodników podczas ostatniego pobytu w Kaliszu. Dzieci zostały postawione przed trudnym wyborem: reprezentować swój klub szachowych czy szkołę podstawową.

W czwartek i piątek kolejne finały wojewódzkie w kategorii Gimnazjum i Szkół Ponadpodstawowych.

Maciej Sroczyński
Luty 12, 2013, 22:11

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy