Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Finały Szkolnych Mistrzostw Wielkopolski

Już jutro w Kaliszu czekają nas szachowe emocje związane z ligami juniorów. Przyjedzie do nas większość liczących się klubów szachowych z Wielkopolski. Najdłuższą podróż mieli szachiści z  klubu Wicher Zbąszyń, którzy dziś dotarli do Kalisza.

Należy jednak pamiętać, że we wtorek 12 lutego tym razem nasi szachiści pojadą do Zbąszynia, na Finały Szkolnych Mistrzostw Wielkopolski – kategoria Szkoły Podstawowe. Z kolei 14 lutego swoje finały rozegrają szkoły w kategorii Gimnazjum, a 15 lutego w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych. Z tymi terminami to organizatorzy w Szkolnym Związku Sportowym wybitnie się nie popisali. Robić Finały Wojewódzkie 15 grudnia w przededniu drugiego zjazdu III i IV ligi juniorów?!. Na szczęście dotyczyć to będzie wąskiej grupy osób.

Na stronie Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” znalazłem składy drużyn, które do tej pory zostały zgłoszone do zawodów. Wśród nich jest wielu szachistów z naszego klubu …

Zawodnicy KTS-W Kalisz:

  • SP Tomice (Dixa Oskar, Dixa Wiktor, Matuszewski Bartosz)
  • SP 9 Kalisz (Skurniak Szymon, Tarczyński Wojciech, Przybyła Mateusz, Tarczyńska Aleksandra)
  • SP 17 Kalisz (Ochędzan Tymon, Zachara Jakub, Obuchowski Kamil, Wawrzyniak Weronika)
  • SP 3 Pleszew (Grala Dorian, Nawrocki Mateusz, Markiewicz Krzysztof)

Składów Gimnazjum i Szkół Ponadgimnazjalnych nie opublikowano.

 

Maciej Sroczyński
Luty 8, 2013, 22:57

Jedna odpowiedź na „“Finały Szkolnych Mistrzostw Wielkopolski””

  1. Tomasz Bażant pisze:

    SZS jak zawsze jest przykładem dobrej organizacji i dbałości.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy