PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Florentyna Piotrowska na podium do lat 15 na zawodach w Bierzwniku

florentyna_piotrowska

Nową zawodniczką klubu szachowego KTS Kalisz została Florentyna Piotrowska. Florentyna przeszła do naszego klubu z UMKS Na Pięterku Poznań. Otrzymaliśmy krótką relacje z turnieju w Bierzwniku, w którym wzięła udział nasza reprezentantka  …

Florentyna Piotrowska  brała udział w XVII Festiwalu Szachowym w Bierzwniku. W turnieju brali udział starzy jego bywalcy i wytrawni gracze, młodzież oraz niewielka grupka dzieci. Florentyna w drugiej partii zremisowała z drugim na liście Pawłem Partyką, czym kupiła sobie uznanie graczy. Potem z Kazimierzem Partyka grała niezłą partie, ale niestety nie wystarczyło czasu. W późniejszych partiach bywało rożnie, ale większość rozgrywek było ciekawych, analizowanych na miejscu przez życzliwych starszych współgraczy. Ostatecznie, dzięki przyznaniu nagród w rożnych kategoriach, zdobyła brązowy medal w kategorii do 15 lat. Udział w turnieju był bardzo ciekawym i cennym doświadczeniem. Planujemy udział córki w turnieju w szachach szybkich w Połczynie Zdroju pod koniec lipca.

Matylda Piotrowska

florentyna_piotrowska2

Oprócz tego Florentyna będzie reprezentować KTS Kalisz na Mistrzostwach Polski w szachach szybkich i błyskawicznych w Połczynie.

Maciej Sroczyński
Lipiec 21, 2016, 11:20

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy