PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Fonoholizm i zgłoszenie do turniejów. #SzachowyRodzic


Moi drodzy widzę ogromny problem u dzieci, jeżeli chodzi o używanie telefonów komórkowych. Tak zwany fonoholizm jest powszechny już nawet u przedszkolaków. Standardowym obrazkiem między rundami w turnieju jest dopadnięcie do telefonu komórkowego i granie w jakieś gierki lub korzystanie z komunikatorów. Dzieci nie są zawodnikami tylko statystami na turnieju. Po skończonej rundzie zamiast podpatrywać jak grają czy nawet rozmawiać lub bawić się z rówieśnikami wpadają w wirtualny świat. Kiedyś wyglądało to zupełnie inaczej.
Dlatego wprowadzamy na naszych miesięcznych turniejach o mistrzostwo KTS Kalisz dla juniorów do 18 roku życia zakaz używania telefonu komórkowego między rundami pod rygorem
zabrania połowy czasu z kolejnej rundy
wykluczenia zawodnika z zawodów.

Drugą plaga dotyczy rodziców to brak zgłoszeń przez zawodami i nie informowanie, że zawodnik nie będzie brał udział w turnieju. Niestety nie wszyscy rodzice rozumieją na czym polega organizacja zawodów szachowych i brak wcześniejszych zgłoszeń powoduje wiele kłopotów. Musimy naszykować odpowiednią ilość stolików i krzeseł oraz stanowisk do grania. Nie da się tego zrobić w kilka minut przed zawodami.
Dlatego wprowadzamy dla wszystkich zawodników zapis, że zgłoszenie do zawodów w dniu turnieju będzie możliwe po opłaceniu podwójnego wpisowego i tylko w przypadku wolnych miejsc.

Z kolei o braku informacji, że zawodnik nie dotrze na turniej mówiłem w nagraniu w poniższym nagraniu.

❗️Wystarczy jeden sms, mail, telefon, informacja ze strony rodzica, aby usprawnić każde zawody szachowe. Dla rodzica to jest chwila, 60 sekund. Doceńcie naszą pracę organizacyjną❗️

Maciej Sroczyński
Październik 12, 2019, 12:11

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy