PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Fortuna nam sprzyja! Zacny gość na olimpiadzie w Suwałkach


DSC02515

Szymon Skurniak i Oskar Dixa (oboje KTS Kalisz) są już za półmetkiem Ogólnopolskiej Olimpiady Sportów Umysłowych. Mieliśmy dziś bardzo ciężki dzień, ponieważ chłopcy grali podwójną rundę. Spędzili dziś przy szachownicy blisko 8 godzin. Trzymajcie kciuki w trzech ostatnich rundach :)

Szachistów odwiedził dziś znakomity sportowiec, mistrz olimpijski … Wojciech Fortuna.

Wojciech Fortuna (ur. 6 sierpnia 1952 w Zakopanem) – polski skoczek narciarski, zawodnik Wisły-Gwardii Zakopane, mistrz olimpijski i automatycznie mistrz świata z Sapporo, trzykrotny medalista mistrzostw Polski (raz złoty i dwukrotnie brązowy). Czterokrotny uczestnik Turnieju Czterech Skoczni, najlepsze miejsce w klasyfikacji zajął podczas jego XXI edycji, kiedy to uplasował się na osiemnastej pozycji. W reprezentacji Polski występował w latach 1969–1979. Karierę sportową zakończył w 1979. (źródło – Wikipedia)

Z pewnością życie Wojciecha Fortuny nie było takie proste. Opowiedział nam pokrótce swoją historię. Jak w 1972 roku w Sapporo zdobył złoty medal olimpijski. Po zakończeniu kariery sportowej jak zarabiał na życie jeżdżąc taksówką oraz jak eksmitowano go z Zakopanego. Wyjechał do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu lepszego życia. Jednak wrócił do Polski, aktualnie mieszka na Podlasiu w miejscowości Gorczyca.

Obecnym na spotkaniu złożył autografy w książce Leszka Błażyńskiego „Skok do piekła”, gdzie opisuje m.in.: jak po zdobyciu mistrzostwa olimpijskiego „fortunomania” odbiła się na nim samym. Zachłyśnięty sukcesem prowadził wyjątkowo niesportowe życie, a niektóre skoki oddawał na … kacu. Mieliśmy okazje naocznie zaobserwować, że Pan Wojtek jest wyjątkowo szczerą osobą.

Opowiedział nam również dlaczego oddał swój medal olimpijski…

DSC02484

DSC02485

DSC02488

DSC02491

DSC02497

DSC02499

DSC02516

 

DSC02517

Maciej Sroczyński
Kwiecień 11, 2015, 22:23

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy